Startupy mające wpływ na branżę bukmacherską

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

branża bukmacherska

Udostępnij:

Zastanawiasz się, w jaki sposób sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana w branży bukmacherskiej? Jakie firmy opierają na niej swoją działalność? Jakie korzyści z nowych narzędzi mogą mieć gracze? W tym tekście przedstawiamy trzy startupy, które mają realny wpływ na wirtualną rozrywkę. Są wśród nich dwie spółki powstałe w Polsce i jedna brytyjska, finansowana m.in. przez właścicieli STS. Jeśli jesteś ciekawy szczegółów, to nie zwlekaj dłużej i zabieraj się od razu za lekturę!

ReSpo.Vision

Firma ReSpo.Vision powstała w czerwcu 2000 roku w Warszawie. Jej prezesem jest Paweł Osterreicher, a w zarządzie zasiadają Mateusz Szala, Wojciech Rosiński i Łukasz Grad. Środki na swoją działalność pozyskali m.in. z funduszu ffVC Tech & Gaming, założonego z inicjatywy Totalizatora Sportowego.

Spółka od samego początku swojej działalności skupia się na analizie danych sportowych 3D, korzystając głównie ze sztucznej inteligencji i analityki trójwymiarowej. Z owoców jej pracy korzyści czerpać mają przede wszystkim kluby sportowe oraz firmy działające w branży bukmacherskiej. Do tej pory nawiązała współpracę z takimi markami, jak: PSG czy Benfica Lizbona.

Technologia stworzona przez ReSpo.Vision analizuje ruchy zawodników, na podstawie obrazów przesyłanych przez kamery. Zebrane w ten sposób dane pomagają ocenić, czy piłkarze w odpowiedni sposób poruszają się po boisku lub przyjmują najkorzystniejszą postawę w czasie przyjmowania piłki, czy oddawania strzału na bramkę.

Głównym celem firmy jest mocniejsze wejście na rynek bukmacherski. Ma w tym pomóc wzbogacenie produktu nowymi funkcjonalnościami, opartymi głównie na przewidywaniach prawdopodobieństwa wystąpienia pewnych zdarzeń, które mają bezpośredni wpływ na kształtowanie się kursów. Dodatkowo spółka chce rozszerzyć swoją ofertę o inne sporty.

GGPredict

Spółka GGPredict została założona w październiku 2019 roku w Warszawie. Na jej czele stoi Przemysław Siemaszko, a w zarządzie zasiadają też Mateusz Kamola i Daniel Zawadzki. Za jej finansowanie odpowiada polsko-izraleski fundusz TDJ Pitango Ventures.

Głównym obszarem działalności firmy jest esport, a konkretnie gra CS:GO. GGPredict to narzędzie pozwalające podnosić swoje umiejętności oraz znacząco poprawiać wyniki w kolejnych rozgrywkach. Z jej usług mogą korzystać zarówno gracze, jak i firmy bukmacherskie, które oferują swoim klientom np. Superbet kod promocyjny.

Stworzony przez GGPredict portal pomaga opracować plan treningowy dla graczy będących na różnych poziomach rozwoju. Za wszystko odpowiada tutaj sztuczna inteligencja, która na podstawie zebranych informacji, podpowiada, nad czym powinno się pracować w celu uzyskania lepszych efektów. Stworzenie tego narzędzia poprzedziła analiza ponad 100 tysięcy profesjonalnych meczów CS:GO.

Future Anthem

Future Anthem to startup założony w Londynie. Za jego powstanie odpowiada grupa ekspertów z brytyjskich uniwersytetów, specjalizujących się w tworzeniu algorytmów i złożonych zbiorów danych. W 2020 roku zainwestowali w niego właściciele polskiego bukmachera STS.

Tworzone przez firmę narzędzia pomagają analizować setki tysięcy danych. Jest to szczególnie istotne w branży bukmacherskiej, która na tej podstawie może dostosować indywidualną ofertę dla każdego gracza lub zaproponować mu specjalny system bonusowy. We wszystkim pomaga oczywiście sztuczna inteligencja.

Głównym obszarem działalności Future Anthem są internetowe kasyna. Odpowiednia analiza danych pozwala lepiej poznać preferencje klienta i niejako prowadzić go za rękę przez wirtualną rozgrywkę. Stworzone narzędzia ma pomóc też w wychwytywaniu graczy ze skłonnością do uzależnień. Dzięki temu wiele osób może uniknąć przykrych konsekwencji związanych z taką formą rozrywki.

 

Artykuł reklamowy powstał we współpracy z Meczyki.pl