Startupy pokazały się w Pałacu Prezydenckim. Obejrzyj relację z wydarzenia

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Wczoraj w Pałacu Prezydenckim spotkali się przedstawiciele dziesięciu rodzimych startupów z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Mieli także szansę zaprezentować swoje projekty przed inwestorami ze Stanów i Europy. Zobacz relację z wydarzenia.

Na zdjęciu:Prezydent RP Andrzej Duda | fot. materiały prasowe

– Wierzę, że dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim przyczyni się do zawarcia przez startupy kolejnych kontraktów – powiedział podczas wczorajszego wydarzenia prezydent Andrzej Duda. Wspomniane kontrakty mają pomóc przedsiębiorcom w zdobywaniu funduszy na rozwój swoich pomysłów oraz na tworzenie innowacyjnych rozwiązań.

Do tegorocznej edycji Startupów w Pałacu zgłosiło się ponad 100 projektów. Spośród nich fundacja Startup Poland wybrała dziesięć zespołów, które wczoraj zaprezentowały się przed prezydentem RP Andrzejem Dudą i gronem międzynarodowych inwestorów z Europy i ze Stanów Zjednoczonych. Partnerstwo z nimi ma pomóc rodzimym startupom w wejściu na globalne rynki i realizowaniu planów związanych z międzynarodową ekspansją.

We wczorajszym wydarzeniu uczestniczyli: 

1. Paweł Sieczkiewicz, CEO Telemedi.co
2. Bogna Matuszewska, CEO DrOmnibus
3. Paweł Głuchowski, CEO Nanoceramics
4. Justyna Wysocka-Golec CEO LGM
5. Adam Woźniak, współzałożyciel AISENS
6. Bartoks Rychlicki, CEO Quantum
7. Grzegorz Nowaczewski, założyciel VP Power Plant
8. Piotr Góralczyk, CEO Unified API
9. Jarosław Królewski, CEO Synerise
10. Włodzimierz Gołębiowski, CEO Born Electric

Ekspansja

Tegoroczna edycja Startupów w Pałacu realizowana była pod hasłem „Global” i miała stanowić okazję dla przedsiębiorców, by nawiązać relacje biznesowe, które pomogą im odważniej i szybciej rozwijać swoje firmy nie tylko na naszym podwórku, ale także na globalnych rynkach. Każdy z przedstawicieli miał cztery minuty na zaprezentowanie się i zachęcenie inwestorów do zaangażowania się w przedsięwzięcie.

Ponadto każdy ze startupowców otrzymał z rąk prezydenta specjalny paszport uprawniający do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa. Prezydent zapowiedział, że dziesięć projektów, które zaprezentowały się podczas marcowego spotkania w Pałacu Prezydenckim, udadzą się z nim w najbliższym czasie do Finlandii. – Gdzie, jak państwo wiecie, ta dziedzina gospodarki, ten rodzaj działalności, rozwija się w sposób niesłychanie dynamiczny – wyjaśnił prezydent.

Wcześniejsze edycje

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła w połowie września minionego roku. Jego organizatorzy wspominają, że podczas drugiej edycji, poświęconej wyłącznie rozwiązaniom dla biznesu, Pałac Prezydencki zapełnił się startupowcami i przedstawicielami dużych firm. Oba wydarzenia odbyły się w formule Demo Day.  

Wyjaśniali wówczas, że podczas tegorocznej odsłony przedsięwzięcia obowiązują nowe zasady. Wybrane startupy wystąpią przed prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz gronem wyselekcjonowanych zagranicznych i krajowych inwestorów. Oprócz czterominutowej prezentacji w języku angielskim, każdy zespół musiał odpowiedzieć na kilka pytań.