Startupy zawalczą o milion złotych. Ruszyły zgłoszenia do Startup Wars Contest

Dodane: 04.03.2020

Mam Startup

Udostępnij:

Najciekawsze startupy powalczą we Wrocławiu o możliwość uzyskania inwestycji na poziomie miliona złotych w ramach konferencji Startup Wars. Udział w konkursie jest bezpłatny, przyjmowanie zgłoszeń trwa do 14 kwietnia br.
Mam Startup objął patronat medialny nad tym wydarzeniem

Startup Wars Contest jest skierowany do biznesów technologicznych w fazie seed stage lub early stage, które posiadają przynajmniej MVP. Spośród przesłanych zgłoszeń 15 najlepszych pomysłów zaprezentuje się przed ekspertami oraz publicznością zgromadzoną na konferencji Startup Wars. Finalne „starcie” odbędzie się na scenie – ringu bokserskim. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie internetowej: www.startupwars.pl.

Nowa inicjatywa dla startupów

Harmonogram konkursu obejmuje 3 etapy. Pierwszy, przyjmowanie zgłoszeń konkursowych, ma miejsce do 14 kwietnia. Drugi oraz trzeci – półfinał i finał – odbywa się w dniu konferencji, 29 kwietnia. W półfinale wystąpi 15 startupów, natomiast w finale – na scenie głównej – 5. Laureaci zostaną ogłoszeni tego samego dnia.

Zgłaszane projekty oraz prezentacje finałowe będą oceniane pod kątem m.in. poziomu innowacyjności, potencjału biznesowego i doświadczenia zespołu.

Nagrody finansowe i wsparcie biznesowe

Zwycięzca konkursu zdobędzie gwarantowaną nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 złotych oraz preferencyjną możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości miliona złotych od funduszu Venture Capital Czysta3.

Pięciu finalistów może liczyć również na wsparcie biznesowe – udział w programie akceleracyjnym MIT Warmup, wspieranym przez MIT Enterprise Forum. Odbywający się jeszcze w 2020 roku cykl spotkań i warsztatów przygotuje firmy do procesu inwestycyjnego.

Startup Wars odbędzie się 29 kwietnia we Wrocławiu

Konkurs organizowany jest podczas Startup Wars, konferencji skierowanej do przedsiębiorców, inwestorów oraz osób zainteresowanych biznesem i polską sceną startupową. Wydarzenie odbędzie się 29 kwietnia na Stadionie Wrocław. Wśród prelegentów znajdują się takie nazwiska jak Karol Sadaj, country manager firmy Revolut Polska, Nawojka Chałupińska, general manager CEE w platformie muzycznej Tidal czy Michał Sadowski, założyciel Brand24. Konferencję poprowadzi Artur Kurasiński, przedsiębiorca i autor bloga kurasinski.com.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem