4 kąty

nieruchomości, informatyka i programowanie, aplikacje
4katy.agmreality.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Aplikacja „Cztery kąty” wykorzystując innowacyjną technologię rozszerzonej rzeczywistości pomoże w odnalezieniu mieszkania/domu do wynajęcia/zakupu. Użytkownik nie musi przeglądać serwisów internetowych bądź polegać na ofertach znalezionych przez agencje nieruchomości ponieważ sam może znaleźć wymarzone lokum przy pomocy naszej aplikacji. Może zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich zakłada, że użytkownik znajduje się w miejscu, które odpowiada jego preferencjom. Jedyne co musi zrobić, aby sprawdzić dostępność mieszkań bądź domów do wynajęcia lub zakupu to wyjąć telefon (lub tablet), uruchomić aplikację i skierować go w stronę zabudowań. Na ekranie poza rzeczywistym obrazem przechwytywanym przez kamerę urządzenia pojawią się wirtualne markery naniesione przez aplikację. Każdy marker symbolizuje pojedynczą nieruchomość. 

Jaki problem rozwiązujecie?

Dzięki wykorzystaniu aplikacji jej użytkownicy będą mogli znaleźć interesującą ich nieruchomość w lokalizacji, w której aktualnie się znajdują, bez konieczności wyszukiwania ofert w serwisach internetowych bądź korzystania z agencji nieruchomości. Dzięki takiemu sposobowi wyszukiwania użytkownicy lepiej poznają najbliższą okolicę nieruchomości. Innowacyjność osiągana dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości bez wątpienia wpłynie na zwiększenie zainteresowania rynkiem nieruchomości i uatrakcyjni proces wyszukiwania lokali. Osoby korzystające z aplikacji ze względu na fakt, że znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie prezentowanych obiektów mogą od razu osobiście obejrzeć obiekt, który wzbudził ich zainteresowanie. Wszystkie dane obiektu są prezentowane poprzez aplikację (zdjęcia + informacje techniczne).

Do kogo kierujecie swój projekt?

Produkt może stanowić znakomitą ofertę dla prywatnych osób, chcących zamieścić ogłoszenie wynajmu / sprzedaży nieruchomości. Skorzystać mogą na tym użytkownicy aplikacji, którzy poszukują mieszkań na sprzedaż bądź wynajem. Produkt jest też ciekawą propozycją dla agencji nieruchomości, które dzięki jego wykorzystaniu mogłyby uzyskać przewagę konkurencyjną na rynku.

Kto stoi za projektem?

Firma AGM Reality, składająca się z zespołu posiadającego niezbędne doświadczenie w tworzeniu oprogramowania zarówno komputerowego jak i z przeznaczeniem na urządzenia mobilne.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Na chwilę obecną stworzona jest wersja beta aplikacji 4kąty. Aplikacja jest przetestowana i spełnia wszystkie wypisane wyżej funkcjonalności. Obecnie aplikacja nie jest wprowadzona na rynek.

Jakie są plany rozwoju?

W najbliższych miesiącach planowane jest umieszczenie aplikacji w sklepie internetowym Google Play oraz wdrożenie aplikacji na system iOS by następnie umieścić ją w sklepie iTunes.

Startupy

Dodaj startup