Afaktury

płatności i rozliczenia, e-commerce, biznes i finanse, aplikacje
https://afaktury.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo, freemium, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Afaktury.pl to program do wystawiania faktur i dokumentów online takich jak proformy, zaliczki, korekty, rachunki, kp, wz, kw, oferty handlowe, zamówienia. Ponadto dodawać można faktury kosztowe - zakupowe. Dzięki temu w jednym miejscu są wszystkie faktury wystawione przez firmę i dla firmy. Każdy dokument można zapisać do bazy tworząc listę dokumentów. Lista dokumentów to nie tylko szybki podgląd do nich czy edycja, to również kontrola płatności , możliwość wysłania ponaglenia lub wezwania do zapłaty a także zlecenie windykacji dokumentu , historia wysyłki emailowej dokumentu, nadawania indywidualnych statusów oraz generowanie ewidencji dokumentów. Nasz program jest narzędziem ułatwiającym prowadzenie biznesu z zagranicznymi podmiotami. Dokumenty wygenerować można w jednym z 31 języków obcych. Program również umożliwia wystawianie dokumentów w walucie obcej, jednocześnie przeliczając ją po kursie NBP z wybranego dnia. 

Jaki problem rozwiązujecie?

Obowiązkiem każdej firmy jest dokumentowanie sprzedaży. Dzięki afaktury.pl uprzyjemniamy im tą żmudną, często nielubianą czynność. Skupiamy się wokół faktur, więc naszym celem jest ułatwienie fakturowania oraz zarządzania płatnościami. Dzięki liście faktur Użytkownik ma szybki podgląd do wystawionych dokumentów i jednocześnie do wglądu, który dokument został opłacony, a którego termin płatności już minął. Problemem niejednej firmy to bałagan wśród faktur, kłopotliwe przechowywanie czy zagubiony dokument. My niwelujemy takie ryzyko. Wszystkie dokumenty zapisane w programie afaktury.pl są bezpiecznie przechowywane. Nawet po 5 latach po wygaśnięciu konta zapisane faktury są dostępne, więc w przypadku kontroli nie ma stresu ani ryzyka, że jakaś faktura się zagubiła. 

Do kogo kierujecie swój projekt?

Naszymi odbiorcami przede wszystkim są firmy polskie i zagraniczne. Zarówno działalności gospodarcze jednoosobowe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz spółki. Z programu afaktury.pl korzystać również mogą osoby fizyczne potrzebujące wystawić rachunek.

Kto stoi za projektem?

Tworzymy niewielką grupę patrzącą w jednym kierunku, ale pięcioma parami oczu. Sylwek - pomysłodawca, koordynator całego projektu, siedzi, wymyśla, daje wytyczne i nadzoruje. 2xKarol to dwóch informatyków patrzących 4 oczami na skomplikowane ciągi znaków, z których powstało świetne narzędzie. Kamil wdrożeniowiec, dzięki któremu widzimy skomplikowane znaki w kolorach Justyna trzyma finanse, księgowość i obsługę klienta w jednym ręku. Drugą ręką kontroluje by program chodził należycie. Ponad to współpracujemy z różnymi osobami od reklamy, copywriterami, grafikami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Afaktury.pl działają na rynku od ponad roku. Przez ten czas pozyskaliśmy ponad 12000 firm. W tym momencie miesięcznie przybywa ponad 1000 nowych rejestracji. Również Klientów płacących abonament wzrasta z miesiąca na miesiąc. Projekt w pełni na siebie zarabia mimo braku reklamy. Cieszymy się bardzo dobra opinią wśród naszych klientów.

Jakie są plany rozwoju?

Serwis afaktury.pl wciąż rozbudowujemy o nowe funkcje, które są przydatne firmom oraz o zasugerowane przez naszych klientów. Nie zamierzamy poprzestać na tym co jest w chwili obecnej. Chcemy stworzyć narzędzie optymalne, jednocześnie proste w obsłudze. W tym momencie najbardziej skupiamy się na pozyskiwaniu większej liczby klientów oraz nad dalszym rozwojem funkcji serwisu. Z racji dużego zainteresowania serwisem afaktury.pl przez firmy zagraniczne oraz po naszych analizach i badaniach tych rynków, rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem i dostosowaniem odrębnych serwisów na rynek niemiecki i angielski.

Startupy

Dodaj startup