akademia365.pl

społeczność, edukacja, e-commerce, aplikacje
http://www.akademia365.pl/
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
Udostępnij:

www.akademia365.pl jest serwisem edukacyjnym umożliwiającym udzielanie i pobieranie korepetycji online oraz publikowanie autorskich materiałów multimedialnych. Serwis daje dostęp do specjalnego narzędzie dedykowanego do pracy w Internecie. W ramach tego rozwiązania dostępna jest multimedialna tablic

Czym jest Wasz projekt?

www.akademia365.pl jest serwisem edukacyjnym umożliwiającym udzielanie i pobieranie korepetycji online oraz publikowanie autorskich materiałów multimedialnych. Serwis daje dostęp do specjalnego narzędzie dedykowanego do pracy w Internecie. W ramach tego rozwiązania dostępna jest multimedialna tablica, połączenie audio-video, chat oraz prosty system prezentacji materiałów edukacyjnych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Obecnie wiedza jest nie tylko szansą rozwoju, ale także towarem, na który istnieje stale rosnący popyt. Ogólnodostępne technologie umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do całej wiedzy, jaką udało się zgromadzić wszystkim mieszkańcom naszej Planety aż do dnia dzisiejszego! Kłopot w tym, że informacje ważne (z naszego punktu widzenia) stanowią zaledwie ułamek procenta. Prawdziwą sztuką stała się umiejętność wybierania tylko tych, które stanowią wartość. Niezależnie od tego ile mamy lat i na jakim poziomie kształtuje się nasza wiedza, zawsze jesteśmy albo uczniem albo nauczycielem.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz projekt kierujemy do uczniów, studentów oraz nauczycieli.

Kto stoi za projektem?

Projekt realizowany jest przez G&S Sp. z o.o., specjalizującą się w tworzeniu nowoczesnych webowych aplikacji komunikacyjnych. Unikalność zastosowanych technologii daje praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju serwisu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis znajduje się we wczesnej fazie rozwoju (oficjalna premiera wrzesień 2014). W chwili obecnej aktywnie korzysta z niego kilkuset Użytkowników. Analiza danych ilościowych utwierdza nas w przekonaniu, że produktowo trafiliśmy w słabo zagospodarowaną niszę z olbrzymim potencjałem. Nie ukrywam, że jest to dla nas bardzo budujące.

Jakie są plany rozwoju?

Celem serwisu jest tworzenie przyjaznego środowiska, umożliwiającego wymianę informacji dopasowanych do potrzeb globalnej społeczności. Dajemy możliwość łatwego dotarcia do specjalistów z różnych dziedzin: nauki, technik, biznesu. Otrzymujemy bardzo wiele inspirujących pomysłów na rozwój serwisu bezpośrednio od zarejestrowanych użytkowników. W najbliższym czasie planujemy udostępnienie kilku ciekawych funkcjonalności związanych z możliwością publikowania materiałów edukacyjnych. Kolejnym etapem rozwoju serwisu będzie uruchomienie modułu finansowego, umożliwiającego pełną obsługę płatności.

Startupy

Dodaj startup