audiolip.com

społeczność, social media, aplikacje
http://audiolip.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
usługi premium, reklama
Udostępnij:

W dwóch słowach - twitter głosowy. Jest to serwis pozwalający użytkownikom na tworzenie krótkich wiadomości głosowych tzw. micropodcastów.

Czym jest Wasz projekt?

W dwóch słowach - twitter głosowy. Jest to serwis pozwalający użytkownikom na tworzenie krótkich wiadomości głosowych tzw. micropodcastów. Podcasty mogą być nagrywane z poziomu przeglądarki lub poprzez połączenie telefoniczne (darmowe dla USA oraz UK, dla Polski udostępniliśmy warszawski numer stacjonarny). Użytkownicy mogą dodawać głosowe odpowiedzi na dowolne nagrania, komentować oraz dyskutować.

Jaki problem rozwiązujecie?

Tradycyjne serwisy społecznościowe ograniczają się zazwyczaj do tekstowej dyskusji i wymiany linków. My dodajemy nową, ekscytującą warstwę - głos użytkownika. Przybliża to codzienną komunikację w Social Mediach do tej z "reala". Innym problemem rozmowy i nawiązywania znajomości w Social Mediach jest to, że nigdy nie mamy pewności z kim rozmawiamy - wiek oraz zdjęcie każdy może "wstawić" dowolne. Zmiana swojego głosu może być problematyczna ;)

Do kogo kierujecie swój projekt?

W zasadzie do wszystkich, którzy oczekują większej głębi w kontaktach w Social Mediach. Słuchanie innych użytkowników znacząco zwiększa immersję. Chcielibyśmy zainteresować projektem znane postaci ze świata mediów - serwis jest przystosowany do "kanałów" użytkowników, a funkcja dodawania podcastów przez telefon spodoba się każdemu.

Kto stoi za projektem?

Projekt został zrealizowany w zasadzie przez dwie osoby (nie wliczając testów, w które zaangażowaliśmy kilkunastu znajomych). Pomysłodawcą oraz głównym developerem jest Dariusz Stępniak, mocno powiązany z kwestiami streamingu w sieci (serwisy radyjko.net, noota.pl).

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt znajduje się w fazie startowej - został właśnie uruchomiony w wersji 1.0 - oferującej podstawowe funkcjonalności - nagrywanie podcastów, odpowiedzi, komentowanie, kanały użytkowników. Liczba odwiedzin jest marginalna.

Jakie są plany rozwoju?

Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zdobycie odpowiedniej bazy użytkowników, pozwalającej na budowanie dyskusji. Następnie będziemy wdrażać nowe funkcjonalności, których w tej chwili nie mogę jeszcze zdradzić.

Startupy

Dodaj startup