AutoQ.pl

motoryzacja, edukacja
http://autoq.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

AutoQ.pl to internetowa porównywarka kursów nauki jazdy. Serwis agreguje kilka tysięcy ofert z cenników ośrodków szkolenia kierowców z całej Polski.

Czym jest Wasz projekt?

AutoQ.pl to internetowa porównywarka kursów nauki jazdy. Serwis agreguje kilka tysięcy ofert z cenników ośrodków szkolenia kierowców z całej Polski. Umożliwia wyszukiwanie i porównywanie cen kursu, zdawalności absolwentów szkoły, cen za 1 godzinę jazdy oraz dodatkowych parametrów jak m.in. możliwość płatności w ratach, dojazdu do klienta, czy ofert dedykowanych dla uczniów i studentów. AutoQ to odpowiednik Ceneo dla usług szkolenia kierowców.

Jaki problem rozwiązujecie?

Przeanalizowaliśmy rynek i doszliśmy do wniosku, że nie istnieje obecnie na rynku łatwy sposób na porównanie ofert kursów nauki jazdy. Istniejące serwisy zawierają szczątkowe dane o szkołach jazdy, w większości jedynie adresowe. My postanowiliśmy zgromadzić w jednym miejscu, uporządkować i udostępnić za pomocą naszego serwisu cenniki kursów nauki jazdy, które interesują klientów znacznie bardziej niż aktualny adres OSK. Dodatkowo dotarliśmy (tam, gdzie było to możliwe) do informacji o statystykach zdawalności absolwentów poszczególnych OSK, choć to bardzo trudno dostępne dane.

Do kogo kierujecie swój projekt?

AutoQ ułatwia życie kursantom, ale również wspiera biznes dobrych szkół jazdy. Dzięki utrzymaniu swoich aktualnych ofert w serwisie, szkoły mają możliwość łatwiejszego dotarcia z nimi do potencjalnych klientów oraz obniżenia kosztów ich pozyskania. Dziś ludzie szukając szkoły jazdy opierają się na wyszukiwarkach i rekomendacjach znajomych, a więc nie zawsze wybierają oferty najlepiej dopasowane do swoich potrzeb.

Kto stoi za projektem?

Zespół AutoQ, którego liderem jest Dariusz Dębowczyk

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis miał swoją oficjalną premierę w tym tygodniu. AutoQ w obecnej formule (tj. jako porównywarka ofert szkół jazdy) powstał przez rozszerzenie naszego pomysłu z końca 2011 roku na system wspierający zarządzanie ośrodkiem szkolenia kierowców z funkcjami samoobsługi kursantów (np. rezerwacja terminów jazd kursowych przez Internet). Po dyskusjach ze szkołami jazdy doszliśmy do wniosku, że trzeba zacząć od czegoś prostszego, a jednocześnie niosącego natychmiastowe korzyści dla OSK oraz kursantów.

Jakie są plany rozwoju?

Współpracujemy ze szkołami nad rozszerzaniem możliwości systemu, tak by stanowił dla nich podstawowe narzędzie pracy. OSK, które korzystają z naszej platformy mają dostęp do zaawansowanych funkcji zarządzania szkołą jazdy. AutoQ daje możliwość zarządzania kursantami, kalendarzami ich jazd kursowych, prowadzenia rozliczeń z klientami oraz pracującymi na rzecz szkoły instruktowami. AutoQ pozwala również zarządzać flotą pojazdów szkoły, cennikiem usług, sprzedażą oraz daje zaawansowane możliwości raportowe przydatne przy prowadzeniu OSK.

Startupy

Dodaj startup