BajkiPolskie.pl

dzieci i parenting, edukacja, aplikacje
http://bajkipolskie.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, usługi premium
Udostępnij:

BajkiPolskie.pl to pierwsza seria klasyki literatury dziecięcej przeznaczona na iPada i iPhone’a. Dzieci mogą czytać książeczki samodzielnie, z rodzicami lub wysłuchać nagrania profesjonalnego lektora.

Czym jest Wasz projekt?

BajkiPolskie.pl to pierwsza seria klasyki literatury dziecięcej przeznaczona na iPada i iPhone’a. Dzieci mogą czytać książeczki samodzielnie, z rodzicami lub wysłuchać nagrania profesjonalnego lektora. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość ułożenia puzzli z każdej ilustracji, z trzema poziomami trudności do wyboru. Oprócz takich klasyków jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim, w serii pojawiają się multimedialne książeczki edukacyjne, z którymi dzieci poznają świat zwierząt i pojazdów. W oparciu o ilustracje z serii książeczek BajkiPolskie.pl powstała też darmowa aplikacja „Puzzle dla dzieci”.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wypełniamy lukę na rodzimym rynku książek na iPada i iPhone’a, przełamując stereotyp mówiący, że nie można przedstawić dzieciom wartościowych treści na urządzeniach elektronicznych. Dzięki starannemu doborowi tytułów, ilustracji i lektorów sprawiamy, że wspólna lektura jest jeszcze bardziej pasjonująca.

Do kogo kierujecie swój projekt?

BajkiPolskie.pl dedykujemy rodzicom, którzy szukają sprawdzonych i mądrych treści dla swoich pociech. Nasze książeczki można czytać wspólnie z dzieckiem lub uruchomić tryb czytania przez lektora, dlatego BajkiPolskie.pl sprawdzają się także w sytuacjach podróży lub gdy nie ma możliwości wspólnego poczytania z dzieckiem.

Kto stoi za projektem?

BajkiPolskie.pl zostały stworzone przez doświadczonych programistów i grafików PGS Software, jednej z największych polskich firm branży IT, która od lat realizuje międzynarodowe projekty programistyczne. Pracownicy PGS Software postanowili wspólnie stworzyć aplikację dla swoich najbliższych, jednocześnie promując markę firmy i klasyczne polskie utwory. Popularność serii sprawiła, że firma postanowiła bliżej przyjrzeć się rynkowi wydawnictw interaktywnych dla dzieci i potraktować projekt jako potencjalny sposób na dywersyfikację źródła dochodów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W App Store znalazło się już 27 książeczek oraz „Puzzle dla dzieci”, darmowa aplikacja promocyjna. Regularnie dodajemy nowe pozycje, w przygotowaniu są kolejne książeczki. Obecnie wśród 100 najpopularniejszych aplikacji w polskim App Store, 10 to nasze książeczki. Trafiliśmy również na pierwsze miejsce wśród płatnych i bezpłatnych aplikacji na iPada oraz na drugie miejsce wśród płatnych aplikacji na iPhone’a.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy kontynuować wydawanie nowych tytułów, w tym wierszyków dla dzieci i książeczek edukacyjnych. Chcemy wzbogacać książeczki o nowe formy interakcji. Planujemy też stworzenie aplikacji edukacyjnych kierowanych na rynki zagraniczne.

Startupy

Dodaj startup