bajkopisarze.pl

kultura i sztuka, rozrywka, dzieci i parenting, edukacja
http://www.bajkopisarze.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Serwis oferuje przygotowywanie i wydanie personalizowanych albumów na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice. Zawiera aplikację do tworzenia i ilustrowania własnych utworów, jak również udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnieni

Czym jest Wasz projekt?

Serwis oferuje przygotowywanie i wydanie personalizowanych albumów na rozmaite życiowe okazje, od narodzin, poprzez kolejne urodziny, ślub i rocznice. Zawiera aplikację do tworzenia i ilustrowania własnych utworów, jak również udostępniającą nasze książki w postaci szablonów wymagających uzupełnienia. W każdym szablonie jest przeznaczony do personalizacji tekst (np. opowiadanie), miejsce na zdjęcia oraz życzenia. Przed wydrukiem można zobaczyć ostateczną wersję książki, podzielić się nią w mediach społecznościowych lub umieścić na swojej stronie/blogu.

Jaki problem rozwiązujecie?

Dostarczamy klientom w krótkim czasie oryginalny prezent-książkę z okazji narodzin, ślubu czy urodzin. Dotychczas oferowałyśmy jedynie opcję przygotowania książki w tradycyjny sposób w inDesignie. Obecnie klient ma dwie możliwości: zlecić nam skład książki lub przygotować ją samodzielnie, korzystając z zawartych w aplikacji szablonów. Aplikacja umożliwia dodanie zdjęć oraz zmianę zdefiniowanych fragmentów tekstu. Jest intuicyjna i łatwa w obsłudze, po zalogowaniu prowadzi użytkownika krok po kroku. Własną twórczość użytkownik może upublicznić, udostępnić za pomocą linku lub zamówić jej wydruk.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasz projekt kierujemy do osób, które poszukują nietuzinkowej pamiątki na długie lata. Z aplikacji mogą korzystać osoby w każdym wieku i niekoniecznie znające się np. na obróbce zdjęć, programach graficznych czy składzie książki. Kierujemy go również do tych, którzy pragną przygotować własną książkę w sposób oryginalny, dając możliwość napisania i zaprojektowania książki (począwszy od układu przez krój, kolor czcionki, a skończywszy na ilustracjach).

Kto stoi za projektem?

Nasz dwuosobowy zespół tworzy specjalistka od marketingu, mająca doświadczenie w kierowaniu działem marketingu największej drukarni w Polsce oraz autorka opowiadań i koordynatorka wielu edukacyjnych projektów multimedialnych. Współpracujemy również z cenionymi ilustratorami, autorami tekstów, grafikami oraz informatykami. Osobiście zajmujemy się promocją naszych rozwiązań w portalach społecznościowych i serwisach prezentowych, koordynacją zamówień, składem książek zamawianych w sposób tradycyjny, pisaniem tekstów, pracą nad nowymi produktami książkowymi (koncepcja, tekst, ilustracje, skład).

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w pełni działającą platformą na komputerach stacjonarnych. Od momentu wprowadzenia aplikacji obserwujemy systematyczny wzrost samodzielnie personalizowanych produktów.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy wzbogacać ofertę naszych produktów książkowych oraz zwiększyć promocję tak, aby każdy potencjalny klient dowiedział się o naszej ofercie. Jednocześnie udoskonalamy istniejącą aplikację i pracujemy nad jej wersją mobilną. W przyszłości chciałybyśmy stworzyć platformę dostępną w kilku językach.

Startupy

Dodaj startup