Beacodes

informatyka i programowanie, aplikacje
beacodes.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Beacodes (pl. "Bikody") to niesłyszalne dźwiękowe kody służące do przesyłania krótkich wiadomości na smartfony. Podobnie jak kody QR lub kreskowe, mogą być zeskanowane przez telefon komórkowy, ale zamiast aparatu, używa się mikrofonu, który odbiera specjalnie spreparowane ultradźwięki. Za ich pośrednictwem można przesyłać krótkie wiadomości tekstowe, odnośniki internetowe lub inne dowolne informacje.

Jaki problem rozwiązujecie?

Beacodes (pl. "Bikody") pozwalają na przesłanie wiadomości na praktycznie każdy smartfon, włączając w to starsze modele telefonów oparte na Android, iOS i Windows Phone. Nie potrzeba obsługi nowego standardu Bluetooth ani nowej wersji systemu. Wystarczy możliwość nagrywania dźwięku, która jest dostępna w praktycznie każdym telefonie. Kody te mogą być również łączone z muzyką oraz kompresowane przez audio kodeki m.in. AAC i MP3. Ta możliwość pozwala na nadawanie ich poprzez kanały TV wprost na smartfon użytkownika, można np. nadawać kupony lub inne dowolne informacje. Do nadawania tych wiadomości wystarczą zwyczajne głośniki, średniotonowe lub wysokotonowe.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do firm reklamowych, twórców aplikacji mobilnych, podmiotów zajmujących się lokalizacją wewnątrz budynków oraz każdego kto chciałby budować własne rozwiązania oparte na tej technologii. Udostępniamy SDK pozwalające na dodanie możliwości odbioru kodów do dowolnej aplikacji mobilnej.

Kto stoi za projektem?

Jesteśmy doświadczonym zespołem osób zajmujących się projektowaniem oprogramowania.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest technicznie ukończony, na tym etapie staramy się pozyskać klientów.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy tworzyć gotowe rozwiązania oparte o tę technologię.

Startupy

Dodaj startup