BedBooking

biznes i finanse
http://bed-booking.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Idea projektu wynikła z naszych doświadczeń z wynajmem noclegów w małych obiektach. Takich, których nie znajdziemy w dużych systemach rezerwacyjnych. Jedyną drogą rezerwacji jest więc w tym przypadku telefon. I tu zwykle napotykamy na trudności. Chcąc wynająć pokój musimy wykonać kilka, czasem kilkanaście telefonów. W trakcie rozmów słyszymy, ze w wybranym terminie nie na wolnych pokoi lub gestor musi sprawdzić dostępność w kalendarzu, ale nie zrobi tego teraz gdyż jest w terenie. Stworzyliśmy więc rozwiązanie umożliwiające zarządzanie kalendarzem rezerwacji za pomocą urządzeń mobilnych.

Jaki problem rozwiązujecie?

BedBooking umożliwia zarządzanie kalendarzem rezerwacji za pomocą telefonu. Kalendarz może być współdzielony, co zabezpiecza przed nakładaniem się terminów rezerwacji. Dzięki temu osoby wynajmujące noclegi mogą szybko sprawdzić aktualną dostępność pokoi i wykonać rezerwację dla dzwoniącego klienta. Aplikacja uwalnia gestorów od papierowego kalendarza, czy komputera, do którego nie mają dostępu będąc poza miejscem pracy. Nasz system dostarcza również widgety rezerwacyjne na stronę internetową. Widgety te pozwalają udostępnić w internecie aktualną informację o wolnych miejscach w obiekcie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

BedBooking kierujemy do właścicieli małych obiektów noclegowych wynajmujących od kilku do kilkunastu pokoi. Potrzeba mobilnego zarządzania rezerwacjami jest uniwersalna więc nie jesteśmy ograniczeni zasięgiem terytorialnym. Natomiast dzięki synchronizacji nasz system doskonale sprawdzi się w obiektach, w których rezerwacje są obsługiwane przez więcej niż jedną osobę.

Kto stoi za projektem?

W realizację projektu zaangażowanych jest czterech programistów, tester oraz product manager. Jako zespół Startup realizujemy równolegle kilka zupełnie różnych projektów. Pracujemy w firmie RST, która zajmuje się wytwarzaniem oprogramowania na zamówienie. Naszym głównym klientem RST jest Europejska Giełda Transportowa Trans.eu

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie z BedBooking korzysta około tysiąca osób zajmujących się wynajmem noclegów. Użytkownicy zapisali w systemie ponad 30.000 rezerwacji. Aplikacja mobilna i platforma webowa jest używania w wielu krajach świata.

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie rozwijamy aplikację mobilną, tak aby kompleksowo spełniała oczekiwania gestorów. Wkrótce rozpoczynamy również pracę nad wersją PRO. Dzięki temu utrzymujemy obecnych użytkowników i pozyskujemy nowych. Niewielkie obiekty noclegowe to nisza nie zagospodarowana przez globalne systemy rezerwacyjne. Droga rozwoju dla BedBooking jest więc wciąż otwarta.

Startupy

Dodaj startup