Beecar.pl

transport i komunikacja, motoryzacja, e-commerce
http://beecar.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo
Udostępnij:

Beecar to pierwsza polska platforma umożliwiająca wynajęcie własnego auta, tzw. P2P car sharing.

Czym jest Wasz projekt?

Beecar to pierwsza polska platforma umożliwiająca wynajęcie własnego auta, tzw. P2P car sharing. Prywatni właściciele mogą zarejestrować swoje auta i wypożyczać je użytkownikom platformy, a każda podróż objęta jest dodatkowym ubezpieczeniem assistance zapewnianym przez PZMOT (Vienna Insurance Group). W ostatnich latach powstało kilkadziesiąt firm zajmujących się car sharing, w 2011 uruchomionych zostało 8 platform w samej Francji. Trend skupia już ponad 2mln osób i do 2016 roku ma objąć swym zasięgiem dwa razy tyle nowych użytkowników w ponad 20 krajach świata.

Jaki problem rozwiązujecie?

Problemem jest nadpopulacja aut- obecnie na świecie jest około 800mln aut. Do roku 2030 będzie to już około 2-3 miliardów. Problemy środowiskowe można częściowo rozwiązać poprzez zastosowanie alternatywnych źródeł energii, ale 2 miliardy ekologicznych aut to wciąż - 2 miliardy aut. Dodatkowo, zauważyliśmy, że nasi znajomi często potrzebują auta, ale niekoniecznie chcieliby utrzymywać koszty stałe wynikające z własności. Z drugiej strony - zdecydowana większość właścicieli nie używa auta przez cały dzień, a armie kolejnych kierowców nieubłaganie zapychają parkingi i ulice polskich miast.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza usługa skierowana jest do właścicieli i kierowców mieszkających w większych miastach, o średnich lub wysokich zarobkach, o tzw. wysokiej inteligencji finansowej, którzy potrzebują od czasu drugiego auta lub chcieliby zadbać o środowisko udostępniając swoje auto znajomym.

Kto stoi za projektem?

Beecar powstał jako inicjatywa Marcina Hagmajera i Michała Wendekera, do zespołu dołączyło ostatnio dwóch informatyków. Korzystamy też z zaplecza eksperckiego AIP Business Link oraz sieci zewnętrznych współpracowników.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest na etapie programu pilotażowego, obecnie zbieramy zapisy chętnych właścicieli i kierowców i w najbliższych tygodniach ruszamy z testami usługi.

Jakie są plany rozwoju?

Naszą ambicją w Beecar jest dostarczenie nowoczesnej i atrakcyjnej cenowo alternatywy posiadania samochodu - na każdej ulicy w każdym polskim mieście. Dlatego po przeprowadzeniu programu pilotażowego i launchu usługi rozpoczynamy pierwszą rundę inwestycyjną i będziemy starać się pozyskać inwestora strategicznego.

Startupy

Dodaj startup