Bleesko.com

społeczność, aplikacje
http://www.bleesko.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
Udostępnij:

Bleesko to (obecnie) aplikacja na iPhone, która pozwala na swobodną wymianę myśli/opinii/potrzeb z "otoczeniem". Coś na kształt ogólnodostępnego forum dla określonej lokalizacji.

Czym jest Wasz projekt?

Bleesko to (obecnie) aplikacja na iPhone, która pozwala na swobodną wymianę myśli/opinii/potrzeb z "otoczeniem". Coś na kształt ogólnodostępnego forum dla określonej lokalizacji. Nie wymaga podawania masy prywatnych informacji o sobie, dodawania zdjęć, tworzenia listy znajomych. Krótko mówiac - Bleesko nie jest i nie próbuje być siecią społeczną; Bleesko to szybka platforma wymiany informacji w najbliższym (geograficznym) otoczeniu.

Jaki problem rozwiązujecie?

Jest wiele serwisów "towarzyskich" bazujących na lokalizacji użytkowników, ale większość kładzie nacisk na jakiś konkretny aspekt, który zawęża grupę odbiorców. Najczęściej opierają się one na listach znajomych, utrudniając dostęp do nowych informacji, spoza tego kręgu. Z kolei serwisy, które pozwalają na interakcję z nieznanymi osobami z otoczenia, jednoznacznie sugerują romantyczny charakter takich relacji. Brak jest platformy, gdzie priorytetem byłaby informacja, nie użytkownik.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Do tych, którzy chcieliby mieć możliwość szybkiej i "niezobowiązującej" interakcji z otoczeniem. Do wszystkich, którzy chcieliby dzielić się informacjami nie tylko w kegu swoich znajomych i którzy niekoniecznie chcą tworzyć rozbudowane profile ze zdjęciami z wakacji. Do ludzi, dla których rozmowa z innymi wokół, nie musi od razu oznaczać flirtu. Jeśli ktoś chciałby zapytać mieszkańców osiedla, czy też mają problem z kablówka, chciałby polecić przechodniom pobliską kawiarnię albo po prostu skrzyknąć ludzi z akademika na wieczornego grilla - po to własnie powstało Bleesko.

Kto stoi za projektem?

Za projekt odpowiada programista z kilkuletnim doświadczeniem, paroma pomysłami i odrobiną wolnego czasu.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Pierwszy etap projektu został właśnie ukończony i aplikacja jest dostępna w App Store. Ze względu na dotychczasowy brak promocji, liczba użytkowników jest na razie niewielka.

Jakie są plany rozwoju?

W planach jest przede wszystkim przedstawienie serwisu jak najszerszemu gronu odbiorców. W dalszych planach jest także wersja na platformę Android.

Startupy

Dodaj startup