Czym jest Wasz projekt?
Booke pozwoli Ci czytać tradycyjne książki z użyciem najlepszych funkcji ebooka, dostępnych za pomocą komend głosowych Twojego smartfona: wyszukiwanie, kopiowanie, dodawanie i współdzielenie własnych treści, zupełnie jak w ebooku. Wystarczy powiedzieć do telefonu: „Onufry Zagłoba – szukaj!” i w odpowiedzi otrzymasz numery stron w książce, na których występuje podana fraza. Szybko i łatwo zapamiętasz cytat – mówisz: „strona 5, paragraf 3 – kopiuj!” i – proszę bardzo – fragment ląduje w wybranej przez ciebie aplikacji.
Jaki problem rozwiązujecie?
Celem Booke jest radość i siła płynąca z czytania i zdobywania wiedzy. Osiągnięcie tego celu wymaga położenia kresu rozdźwięku pomiędzy książką tradycyjną i ebookiem. Radość i praktyczność korzystania z tradycyjnych publikacji (szybkość czytania i łatwość zapamiętywania treści – lepsze niż w ebooku) będą wzmocnione dodatkowymi funkcjonalnościami dotąd dostępnymi tylko w cyfrowych wydaniach.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Booke jest adresowane do osób, dla których czytanie stanowi ważny element życia zawodowego lub prywatnego. Specyficzną grupą uzytkowników będą menadżerowie, inżynierowie, pracownicy naukowi i inni profesjonaliści.
Kto stoi za projektem?
Twórcą projektu jest Jarosław Bogulak, prawnik i fizyk, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywający swoje doświadczenie zawodowe jako inwestor giełdowy i następnie dostawca rozwiązań IT dla dużych firm, w tym spółek publicznych i ministerstw. W projekt od początku zaangażowana jest Grażyna Szczepaniak, mgr ochrony środowiska Uniwersytetu Warszawskiego, z 10 letnim doświadczeniem w zarządzaniu procesami logistycznymi Procter and Gamble Operations Sp. z o.o. w Warszawie, reprezentująca korporację na międzynarodowych konferencjach, posiadająca wiedzę w dziedzinie szeroko rozumianej logistyki i organizacji pracy, w tym zdobytą podczas praktyk w zakładach Eaton, Battle Creek, Michigan, USA. Aktualnie jest Grażyna Szczepaniak i Jarosław Bogulak pracują w pełnym wymiarze czasu nad projektem Booke.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Landing page Booke (booke.co) został opublikowany w kwietniu 2013. Aktualnie mamy 40 zarejestrowanych osób, zainteresowanych otrzymaniem aplikacji. Jesteśmy na etapie zdobywania pierwszych klientów na zasadzie pre-order. Aktualnie posiadamy prototyp aplikacji dla systemu Androida oraz mockup aplikacji dla systemy iOS.
Jakie są plany rozwoju?
Najbliższe trzy miesiące przeznaczamy na zbieranie i analizę feedbacku od early adopters oraz na zapisy na aplikację na zasadzie pre-order. Drugie półrocze to dokończenie developmentu aplikacji oraz dopracowanie technologii i procesu uzupełniania bazy wydawnictw dostępnych do czytania z Booke – z finałem w postaci udostępnienia najpierw zamkniętej, a potem otwartej już bety. W tym też czasie planujemy otwarcie kanału dystrybucji z partnerem z rynku e-commerce.