Bplanner

edukacja, biznes i finanse, aplikacje
bplanner.eu/
Finansowanie:
fundusz, dotacja z UE
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Bplanner to system wspomagający projektowanie pomysłu biznesowego od etapu koncepcji do biznesplanu. System umożliwia tworzenie teasera i szablonów Lean oraz Business Model Canvas, przygotowywanie biznesplanu i szerszą analizę pomysłu czy też tworzenie projekcji finansowych. Poza tym Bplanner to baza wiedzy – platforma Q&A dla społeczności użytkowników i artykuły pomagające przejść przez różne elementy tworzenia pomysłu biznesowego. Poza tym platforma umożliwia komunikację z mentorami, ekspertami i inwestorami w celu konsultowania z nimi projektów i ich udostępniania.

Jaki problem rozwiązujecie?

W jednym miejscu agregujemy narzędzia i wiedzę umożliwiające przejście najważniejszych etapów w projektowaniu pomysłu biznesowego. Inne narzędzia zazwyczaj skupiają się na jednym z elementów. My podchodzimy do problemu kompleksowo. Bplanner łączy miękkie techniki takie jak różnego rodzaju szablony z twardymi takimi jak biznesplan czy projekcje finansowe. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Bplanner to narzędzie dla osób myślących o uruchomieniu swojego startupu, które potrzebują wsparcia na różnych etapach prac. Z drugiej strony narzędzie jest także przydatne dla inwestorów, którzy mogą w wygodny sposób przeglądać projekty i komunikować się z pomysłodawcami.

Kto stoi za projektem?

Twórcą projektu jest BPA Innovation Sp. z o.o., a udziałowcem fundusz kapitałowy Black Pearls VC

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt działa na rynku od kilku miesięcy i cieszy się rosnącą popularnością. Do tej pory (styczeń 2016) użytkownicy utworzyli 1799 projektów, 792 teasery inwestycyjne i udostępnili mentorom i inwestorom 231 projektów.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy rozwój systemu o dodatkowe funkcje umożliwiające lepszą interakcję pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami. Planujemy także rozpowszechnić narzędzie wśród polskich i zagranicznych funduszy.

Startupy

Dodaj startup