Brumgo

transport i komunikacja, motoryzacja, biznes i finanse
www.brumgo.com/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Brumgo to wieloplatformowa aplikacja monitoringu GPS działająca na komputerze, telefonie i tablecie (iOS/Android). Narzędzie jest niezwykle proste w instalacji - do podstawowego lokalizowania można wykorzystać smartfon z modułem GPS, a dla bardziej wymagających przygotowane zostały profesjonalne zestawy z lokalizatorami. Brumgo oferuje błyskawiczny podgląd pozycji pojazdów z dostępem do kluczowych parametrów oraz sposobu użytkowania samochodów przez kierowców. To aplikacja umożliwiająca także swobodne dzielenie się lokalizacją pojazdów oraz przemierzonymi trasami - wystarczy tylko wygenerować link i przesłać go do swoich klientów czy znajomych. Brumgo dodatkowo kontroluje eksploatację samochodów oraz zabezpiecza obszary wytyczone przez użytkownika, dzięki czemu wie o każdym wjeździe i wyjeździe ze strefy. Aplikacja powiadamia o aktualnych trendach floty – pojawi się notyfikacja, jeżeli będzie działo się coś złego. Z Brumgo nie ma potrzeby poświęcania czasu na żmudną analizę danych - aplikacja wykona to automatycznie i wskaże miejsca warte uwagi.

Jaki problem rozwiązujecie?

Ponad 80% małych i średnich przedsiębiorców posiadających pojazdy służbowe nie korzysta z systemów monitoringu GPS, ponieważ są zbyt skomplikowane i nie maja czasu na zarządzanie. Do wyboru mają wyłącznie skomplikowane i drogie aplikacje oferujące wiele niepotrzebnych funkcji. W rezultacie zarządzają swoją flotą za pomocą analogowych narzędzi i często mają problemy z kontrolą eksploatacji. Ponadto firmy usługowe lub transportowe często chcą dzielić się pozycją pojazdów realizujących zlecenie ze swoimi klientami, jednak nie mają do dyspozycji odpowiednich narzędzi.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność usługową bądź transportową.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Podstawowa wersja monitoringu działa w oparciu o lokalizację za pomocą smartfona i jest darmowa. Natomiast do działalności biznesowej przeznaczone są dedykowane lokalizatory GPS (Brumgo Pocket, Brumgo Basic i Brumgo Plug), które działają w oparciu o model subskrypcyjny. Użytkownik może wzbogacać swoją platformę o dodatkowo płatne funkcje.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi firma Rikaline, która już od ponad 10 lat działa na rynku M2M i z sukcesami rozwija projekty: GPS Guardian oraz GPS Logistic PRO.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aplikacja jest obecnie na etapie beta-testów (ponad 200 zapisanych testerów). Oficjalna premiera planowana jest na Lipiec 2016 roku.

Jakie są plany rozwoju?

W pierwszej kolejności skupiliśmy się na działaniach na rodzimym rynku. Idąc naprzód w 4-kwartale 2016 roku uruchomimy Brumgo w wersji angoljęzycznej. Następnie skupimy się na poszczególnych rynkach europejskich. Brumgo zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dodanie kolejnych wersji językowych trwało mniej niż miesiąc.

Startupy

Dodaj startup