Calamari

kariera i rekrutacja, informatyka i programowanie, aplikacje, produktywność
https://calamari.io
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Calamari to rozwiązanie problemu sprawnego zarządznia personelem w organizacji. Usługa jest dostępna online i pozwala na ewidencję, pracy zdalnej, urlopów, delegacji i innego rodzaju nieobecności. Wielkim wyzwaniem dla współczesnych przedsiębiorców jest zarządzanie pracownikami w dobie pracy na odległość. Calamari ułatwia współdzielnie wiedzy o obecnościach w waszym zespole i automatyzuje takie procesy jak: akceptacja nieobecności / pracy zdalnej, obliczanie puli urlopowej, sychronizacja kalendarza Google, iPhone. Calamari pozwala na konfigurację polityk nieobecności z wielu krajów w ramach jednego narzędzia.

Jaki problem rozwiązujecie?

Możliwości nowoczesnego rynku pracowników niosą problemy związne ze sprawnym zarządzaniem zespołem. Przy rozproszonym zespole (co często zdarza się w dzisiejszych czasach). Jeśli w firmie mamy okresy, w czasie których, ważne jest żeby odpowiedni pracownicy byli obecni w pracy - Calamari pozwala na odpowiednie zarządzanie i planowanie nieobecności. Hiperkonkurencja dzisiejszego rynku wymaga od przedsiębiorcy wyskokiej specjalizacji i kieruje go w stronę różnego rodzaju optymalizacji - Calamari perfekcyjnie optymalizuje czas związany z "papierologią" HR.

Do kogo kierujecie swój projekt?

To firmy IT najbardziej docenią Calamari, to one najcześciej korzystają z pracy zdalnej używają naszych integracji z G Suite, JIRA czy Slack. Zespoły, które stawiają na optymalne wykorzystanie czasu i pełną automatyzację czynności zwiazanych z ewidencją czasu pracy.

Kto stoi za projektem?

Wystartowaliśmy we trzech, każdy z nas był doświadczony w różnych dziedzinach IT (i nie tylko). Dziś nasz zespół liczy 5 osób plus firmy współpracujące projektowo. Nasze umiejętności skupiają się wokół IT i Javy, ale każda z osób w naszym zespole jest wyjątkowa i wnosi niepowtarzalne wartości do naszej firmy. Rozwój naszego rozwiązania opieramy na metodach zminnych rozwoju oprogramowania do czego wymagana jest otwartość i szczerość z naszymi klientami.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Calamari jest dostępne od 2 lat i kilku miesięcy. Ciągle aktualizujemy i wdrażamy nowe funkcje. Obecnie z rozwiązania korzystają setki firm z ponad 55 krajów na wszystkich 6 kontynentach. Udostępniamy Calamari jako aplikacja zintegrowana z Google Apps, Slack, JIRA, Asana, Basecamp, Office365. Dla wszystkich zaintresowanych - wersja free trial (14dni).

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie pracujemy nad szybszą i łatwiejszą konfiguracją polityk nieobecności dla krajów innych niż Polska. Aplikacje mobilne to również element strategiczny, który ciągle doskonalimy. W każdym miesiącu dostarczamy nowe integracje i nowe fajne funkcje bazując na informacji zwrotnej od naszych klientów. Mamy też w planach "something big" :) - ale o tym za jakiś czas.

Startupy

Dodaj startup