Candyrent

turystyka, e-commerce, aplikacje
https://www.candyrent.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

CandyRent to marketplace, w którym wypożyczalnie sprzętu zimowego mogą pokazać swoją ofertę, wraz z wszelkiego rodzaju usługami dodatkowymi, o których często amatorzy białego szaleństwa nie wiedzą. Użytkownicy portalu mogą natomiast znaleźć wypożyczalnię na podstawie ceny i odległości od ich stoku lub hotelu oraz zarezerwować sprzęt z odbiorem na miejscu.

Jaki problem rozwiązujecie?

CandyRent wychodzi naprzeciw potrzebom entuzjastów narciarstwa, którzy cenią swój czas i wygodę. Wybierając narty czy snowboard nie musisz być na miejscu – na podstawie kilku informacji o twoich umiejętnościach i stylu jazdy wypożyczalnia dobierze dla ciebie idealny sprzęt. Miejsca, które współpracują z CandyRent oferują sprzęt o jakości, która przewyższa wszystkie typowo amatorskie narty. Kupując takie narty za 800 zł myślisz, że zaoszczędziłeś, a tymczasem możesz wydać tylko 200 zł i wynająć na tydzień narty warte 2500 zł, na których jeździ się o dwie klasy lepiej.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Z jednej strony docieramy do wypożyczalni sprzętu zimowego, które nie są obecne w Internecie. Dajemy im możliwość pokazania swojej oferty i dotarcia do większej liczby ludzi wypożyczających sprzęt zimowy. Z drugiej strony dajemy miłośnikom sportów zimowych wygodny sposób wyszukania wypożyczalni najbliżej ich stoku lub hotelu oraz porównania cen wynajmu nart w tych wypożyczalniach.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Poprzez stały procent od transakcji.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi 4-osobowy zespół z silnym backgroundem IT. Członkowie pracowali dla wielu startupów, praktycznie z każdego zakątka świata.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Właśnie skończyliśmy MVP i uruchomiliśmy po cichu aplikację. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, słuchamy ich i dodajemy funkcjonalności, które ułatwią im pracę. Skupiamy się obecnie na promocji portalu i dotarciu do miłośników białego szaleństwa. W CandyRent znajduje się niemal sto wypożyczalni w polskich górach, a dwadzieścia z nich umożliwia bezpośrednią rezerwację sprzętu w naszej aplikacji.

Jakie są plany rozwoju?

Intensywnie myślimy jak wyjść z sezonowości. Na okres letni planujemy wyjść poza narty oraz snowboard. Chcemy być platformą do wypożyczania wszelkiego rodzaju sprzętu turystycznego.

Startupy

Dodaj startup