Car-Matching.pl - dojeżdżajmy do pracy razem!

transport i komunikacja, turystyka
www.Car-Matching.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, reklama
Udostępnij:

Car-Matching to idea współdzielenia miejsca w aucie i w celu wspólnych, codziennych dojazdów do pracy (i nie tylko).

Czym jest Wasz projekt?

Car-Matching to idea współdzielenia miejsca w aucie i w celu wspólnych, codziennych dojazdów do pracy (i nie tylko). W dużym skrócie proces ten wygląda następująco: 1. Użytkownik "Kierowca" deklaruje swoją trasę do pracy oraz ilość wolnych miejsc w aucie. 2. Użytkownicy "Pasażerowie" zgłaszają gotowość i chęć skorzystania z tej propozycji (wspólnego dojazdu) i wpasowania (czyli z ang "match": dopasować, dobrać) do zadeklarowanych przez kierowcę wolnych miejsc.

Ciekawostka: 78 % kierowców codziennie dojeżdża do pracy samotnie. Źródło: U.S. Census Burea.

Jaki problem rozwiązujecie?

Poirytowany nieustannym wzrostem cen paliw, a tym samym kosztów dojazdu do pracy, postanowiłem znaleźć skuteczny sposób na ich trwałe obniżenie. Głównym założeniem portalu jest zapewnienie miejsca do komunikacji dla zainteresowanych stron (kierowców i pasażerów) w celu umówienia wspólnych (grupowych) dojazdów na regularnie (cyklicznie) uczęszczanych trasach do pracy, na studia itd. Portal umożliwia także dodawanie tras jednorazowych.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Jeśli: 1. irytują Cię wysokie i wciąż rosnące ceny paliw, 2. nie chcesz dokonywać pustych przebiegów jadąc autem w pojedynkę, 3. wolisz płacić mniej za każdy wspólnie przejechany kilometr, 4. zależy Ci na środowisku i mniejszej emisji szkodliwych spalin, 5. nie chcesz martwić się ciagłym brakiem miejsca parkingowego przy Twoim miejscu pracy, 6. zależy Ci na większym komforcie podróżowania, 7. chcesz poznać nowych ciekawych ludzi. To projekt Car-Matching jest dla Ciebie.

Kto stoi za projektem?

Doświadczony manager projektu na co dzień pracujący w firmie best.net oraz bardzo zdolny i ambitny programista PHP (i nie tylko), który na ten moment woli pozostać anonimowy. Stanowimy zgrany zespół o uzupełniających się wzajemnie kompetencjach.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt wystartował 1 sierpnia 2012. Po dwóch tygodniach działalności mamy około 60 zarejestrowanych użytkowników oraz ponad 30 tras.

Jakie są plany rozwoju?

Na ten moment naszym głównym celem jest uzyskanie ponad 100 000 zarejestrowanych użytkowników do sierpnia 2012 roku. Zależy nam także na minimum 20 -25 000 tras cyklicznych. Oczywiście po osiągnięciu powyższych celów dokonamy weryfikacji potencjalny projektu i zweryfikujemy cele.

Startupy

Dodaj startup