checkreq

gry
http://checkreq.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Checkreq to usługa, która daje możliwość użytkownikowi sprawdzenia czy wybrana przez niego gra może zostać uruchomiona na jego sprzęcie. Dzięki temu narzędziu, otrzymamy informacje o tym czy nasz komputer spełnia minimalne i zalecane wymagania wybranej gry.

Czym jest Wasz projekt?

Checkreq to usługa, która daje możliwość użytkownikowi sprawdzenia czy wybrana przez niego gra może zostać uruchomiona na jego sprzęcie. Dzięki temu narzędziu, otrzymamy informacje o tym czy nasz komputer spełnia minimalne i zalecane wymagania wybranej gry. Oprócz podstawowego werdyktu rozstrzygającego czy dana gra może zostać uruchomiona na danym komputerze, użytkownik otrzymuje również dodatkowe informacje m.in. które komponenty komputera są zbyt słabe (w przypadku negatywnego wyniku),czy rozgrywka będzie możliwa tylko na minimalnych parametrach (ostrzeżenie przy pozytywnym wyniku)

Jaki problem rozwiązujecie?

Przy każdej premierze gry, która nas interesuje przychodzi moment, kiedy trzeba określić czy nasz komputer spełnia wymagania gry którą mamy zamiar kupić. Znajomość poziomu wydajności poszczególnych procesorów i kart graficznych nie jest powszechną wiedzą, przez co wielu graczom po prostu trudno określić czy ich sprzęt jest wystarczająco wydajny. W szczególności gdy komputer nie należy do najnowszych konfiguracji. Dzięki naszej usłudze gracz może w prosty i szybki sposób dowiedzieć się czy ich komputer spełnia minimalne i zalecane wymagania wybranej gry.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt skierowany jest do graczy komputerowych.

Kto stoi za projektem?

Założycielem checkreq.com jest Tomasz Andrzejczak.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt ruszył pod koniec marca 2013 roku. Od uruchomienia baza dostępnych gier powiększyła się ponad dwukrotnie, a na 7 tygodni po wystartowaniu projektu, użytkownicy sprawdzili ponad 2,5 tys. gier na swoich komputerach.

Jakie są plany rozwoju?

W planach jest kilkukrotne powiększenie bazy dostępnych gier (docelowo kilka tysięcy), udoskonalenie mechanizmów sprawdzania komputera oraz dodanie funkcjonalności zwiększających zaangażowanie użytkowników.

Startupy

Dodaj startup