Chmurkowo.pl - e-dziennik dla przedszkoli

dzieci i parenting, edukacja, aplikacje
http://www.chmurkowo.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Chmurkowo to system niemal w pełni informatyzujący pracę przedszkola. Główna funkcjonalność to dziennik elektroniczny (e-dziennik), który pomaga w sprawnej administracji przedszkolem, a rodzicom daje kontrolę nad rozwojem swojego dziecka. Jednak oferujemy o wiele więcej niż standardowe e-dzienniki.

Czym jest Wasz projekt?

Chmurkowo to system niemal w pełni informatyzujący pracę przedszkola. Główna funkcjonalność to dziennik elektroniczny (e-dziennik), który pomaga w sprawnej administracji przedszkolem, a rodzicom daje kontrolę nad rozwojem swojego dziecka. Jednak oferujemy o wiele więcej niż standardowe e-dzienniki. Nasz system pozwala m.in. na: publikację internetowej wizytówki przedszkola, sprawny nadzór nad placówką w ramach korzystania z gotowych szablonów ewaluacji i kontroli, zamieszczanie atrakcyjnych materiałów edukacyjnych przez nauczycieli czy prowadzenie sprawnej dokumentacji.

Jaki problem rozwiązujecie?

  1. Większość konkurencji koncentruje się na liceach i gimnazjach. Nasz produkt jest wyspecjalizowany pod kątem przedszkoli.
  2. Chmurkowo oferuje więcej niż większość e-dzienników. Udostępniamy kompletny system do zarządzania przedszkolem.
  3. System jest stale dostępny online, zarówno dla pracowników przedszkola jak i dla rodziców.
  4. Bardzo elastyczny system płatności: niewielkie semestralne opłaty za każde dziecko. Pozwala to na dużą elastyczność wydatków. Na korzystanie z systemu stać jest zarówno niewielkie prywatne przedszkola jak i bardzo duże placówki.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Chmurkowo kierujemy przede wszystkim do pracowników i dyrektorów przedszkoli (zarówno prywatnych jak i publicznych) oraz do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Nasz e-dziennik nie tylko przyspieszy pracę nauczycielom i administracji przedszkola, ale także wzmocni relację na linii rodzic – nauczyciel (z korzyścią dla dziecka).

Kto stoi za projektem?

System Chmurkowo tworzy łódzka firma Prognity, dostarczająca innowacyjne rozwiązania informatyczne dla przedszkoli. Cała platforma od strony technologicznej jest pomysłem autorskim, a wszystkie funkcjonalności są wprowadzane przez zespół Prognity, co pozwala na ciągłe udoskonalanie produktu i odpowiadanie na bieżące potrzeby przedszkoli i rodziców. Firma stale współpracuje również z pedagogami i nauczycielami wychowania przedszkolnego.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma jest już w pełni funkcjonalna i dostępna dla klientów. Jesteśmy na etapie rozwoju produktu i pozyskiwania klientów. W tej chwili współpracujemy już z kilkudziesięcioma przedszkolami.

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie tworzymy wyszukiwarkę przedszkoli www.przedszkolawokolicy.pl dzięki której rodzice mogą w szybki sposób odnaleźć najbliższe placówki a przedszkola mogą dotrzeć do klientów. Oprócz tego planujemy poszerzenie platformy o obsługę płatności, tak aby rodzice mogli rozliczać się z przedszkolem za czesne (lub inne opłaty) za pośrednictwem Internetu.

Startupy

Dodaj startup