Cloud Your Car

transport i komunikacja, motoryzacja, lifestyle, społeczność
www.cloudyourcar.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium
Udostępnij:

Stworzyliśmy urządzenie GSM/GPS z sensorami, mieszczące się w gnieździe zapalniczki samochodowej, połączone z chmurą oraz interfejsem dla użytkownika w postaci aplikacji na smartphona. Tworzymy taki wirtualny komputer pokładowy samochodu, ale w chmurze.

Czym jest Wasz projekt?

Działamy w obszarze Internet of Things. Stworzyliśmy urządzenie GSM/GPS z sensorami, mieszczące się w gnieździe zapalniczki samochodowej, połączone z chmurą oraz interfejsem dla użytkownika w postaci aplikacji na smartphona. Tworzymy taki wirtualny komputer pokładowy samochodu, ale w chmurze. Nasza usługa dostarcza informacji, dzięki czemu użytkownik otrzymuje na żywo powiadomienia i ma podgląd na stan swojego samochodu oraz samochodów bliskich. Ponadto, użytkownik ma wnioski z analizy przebytych tras, dzięki czemu może jeździć bezpieczniej i oszczędniej oraz rywalizować ze znajomymi.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nie wiem co się dzieje z moim samochodem gdy stoi na parkingu. Nie wiem gdy mój alarm samochody się włączył. Koszty utrzymania mojego auta są wysokie, zwłaszcza paliwo. Brakuje mi informacji o tym jak jeżdżę, a chcę być lepszym kierowcą. Chcę jeździć bezpieczniej, oszczędzać paliwo i tracić mniej czasu na jazdę w korkach. Martwię się o moich starszych rodziców którzy nadal jeżdżą samochodem. Chcę mieć podgląd czy mój syn jeździ bezpiecznie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza usługa skierowana jest do właścicieli i kierowców, użytkowników smartphonów, mieszkających w większych miastach, posiadających pewną relację ze swoim samochodem.

Kto stoi za projektem?

Za inicjatywą stoi Patryk Szymczak wraz z zespołem działającym dotychczas pod szyldem monitech.pl. Projekt jak dotąd jest finansowany w całości z prywatnego kapitału.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Jesteśmy na etapie testowania czwartej rewizji urządzenia, mamy zbudowany backend, API oraz pierwszą wersję aplikacji dla użytkownika. Dotychczas zbieraliśmy zamówienia przedprodukcyjne, jednak już w lutym rozpoczynamy testy z pierwszymi klientami.

Jakie są plany rozwoju?

Naszą ambicją jest podłączenie "do chmury" każdego samochodu na świecie. Dlatego po przeprowadzeniu programu pilotażowego planujemy wystartować w serwisie Kickstarter, a potem rozpocząć pierwszą rundę inwestycyjną.

Startupy

Dodaj startup