Czym jest Wasz projekt?
Code2Career to serwis, którego główną ideę można zawrzeć w słowach: „Pozwól, by pracodawca sam cię odnalazł”. Platforma jest skierowana do programistów i różnego typu specjalistów z branży IT, którzy szanują swój czas. Koniec ze spamem z ofertami pracy, które nie spełniają oczekiwań. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość określenia swoich preferencji zawodowych i finansowych, co ma na celu jak najlepsze dopasowanie ofert pracy do użytkownika, bez zbędnego zaśmiecania skrzynki wiadomościami z ofertami, które są spoza zainteresowań programisty.
Jaki problem rozwiązujecie?
Rozwiązujemy problem niedopasowania wysyłanych ofert do użytkownika. W większości firm outsourcingowych pracownicy wysyłają oferty do kandydatów, gdy tylko zauważą odpowiadającą ilość lat doświadczenia w danej technologii, często nie zważając na samo stanowisko. W efekcie programiści otrzymują dziennie po 30 wiadomości ofert, które są pozbawione najważniejszej informacji – stawki. Serwis rozwiązuje ten problem, ponieważ został tak zaprojektowany, że jeśli dane wpisane w ofercie nie pokryją się z podanymi przez użytkownika np. widełkami zarobków czy stanowiskiem, ten nie otrzyma takiej oferty.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Projekt jest kierowany do programistów i koderów, którzy oprócz możliwości sprawdzenia umiejętności programowania w danej technologii i znajomości j. obcego, który jest szczególnie ważny w branży IT, mają możliwość otrzymywać oferty, które spełniają ich oczekiwania. Naszym potencjalnym klientem są wszystkie firmy outsourcingowe HR, które poszukują specjalistów z branży IT. Startup spełniając oczekiwania programistów przyciąga działy HR, których jakość usług dzięki Code2Career znacznie się poprawi, a praca zostanie usprawniona, co znacząco przyspieszy poszukiwania jak i sam proces rekrutacji.
Kto stoi za projektem?
Za projektem stoi Studenckie Stowarzyszenie Aktywizacji „Go Do IT” (w organizacji; godoit.pl), których członkowie należą do różnych uczelni w Polsce. Zespół tworzą studenci i absolwenci informatyki (głównie programiści i koderzy), psychologii oraz filologii różnych języków. Organizacja jest non profit i ma na celu wyjść z czymś całkiem nowym naprzeciw potrzebom ludziom z branży IT, jak również usprawnić pracę osobom z działów HR.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Serwis jest wstępnie gotowy do użytkowania. Projekt jest w fazie sprawdzenia zainteresowania targetu. Pomimo braku środków na profesjonalną promocję, widzimy, że przybywają nowi zarejestrowani, którzy wykonują testy i zamieszczają swoje CV w serwisie. Ponadto, by kompleksowo sprawdzać język obcy stworzyliśmy możliwość telefonicznej weryfikacji znajomości j. obcego. Realne wyniki będziemy w stanie podać dopiero, kiedy zaczniemy promować serwis.
Jakie są plany rozwoju?
Jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów z firmami, które już korzystają z podstawowych możliwości serwisu. Ponadto przy współpracy firm outsourcingowych wdrażamy system poleceń, gdzie osoba polecająca kandydata może dostać atrakcyjną prowizję. Dodatkowo stale są prowadzone prace – w szczególności rozwój i poszerzanie bazy testów. Projekt jest w fazie sprawdzenia zainteresowania targetu. Celem jest ciągłe zwiększanie bazy kandydatów. W przyszłości planowane jest rozwinięcie bazy testów nie tylko o języki webowe, ale również maszyn, np.CNC oraz testów dla administratorów, a także języków obcych.