Codenger

kariera i rekrutacja
https://codenger.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Codenger to platforma, która umożliwia weryfikację praktycznych umiejętności kandydatów na stanowiska programistyczne. Umożliwia stworzenie konkretnych zadań rekrutacyjnych, tzw. skill testów i późniejsze przesłanie ich do wybranych kandydatów. Pomysłodawcy rozwiązania poszli o krok dalej umożliwiając udostępnienie testu każdemu, kto posiada odpowiedni link. Daje to możliwość umieszczenia skill testu już na poziomie ogłoszenia (Jak przeprowadzić skill test dla programisty?). Tworzone testy mogą mieć określony poziom trudności i składają się z zadań weryfikujących znajomość praktycznych metod.

Jaki problem rozwiązujecie?

Codenger to odpowiedź na trudne procesy rekrutacyjne w branży IT. Narzędzie to weryfikuje tylko faktycznie potrzebne umiejętności pozwalając na odkrycie prawdziwych talentów. W momencie, kiedy rynek specjalistów IT rozrasta się, najważniejsze stało się odnalezienie takich współpracowników, których umiejętności będą faktycznie odpowiadały zadaniom na konkretnym stanowisku, minimalizując jednocześnie ryzyko błędu i koszty okresów próbnych.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Platforma rekrutacyjna Codenger.com to rozwiązanie dedykowane działom HR i przedsiębiorcom, którzy stoją w obliczu prowadzenia trudnej i długotrwałej rekrutacji specjalistycznej.

Kto stoi za projektem?

Zespół doświadczonych ludzi z międzynarodowym doświadczeniem w programowaniu, rekrutacji i marketingu. Profesjonaliści, którym brakowało podobnego narzędzia w codziennej pracy.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Nasz produkt jest już gotowy! Od września 2014 rozpoczęliśmy sprzedaż, a wśród klientów pojawiają się duże i renomowane przedsiębiorstwa.

Jakie są plany rozwoju?

Skupiamy się głównie na rozbudowie istniejących funkcjonalności i poszerzyć platformę o kolejne branże. Planujemy wdrożenie podobnych rozwiązań rekrutacyjnych, np. dla administratorów sieci komputerowych.

Startupy

Dodaj startup