CodeQuack

kariera i rekrutacja, informatyka i programowanie, edukacja
codequack.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

CodeQuack jest to pierwsze w Europie miejsce w sieci, gdzie programiści mogą rozwijać swoje umiejętności za pomocą lekcji z interaktywnymi zadaniami. Zadania są sprawdzane automatycznie i całość uruchamiana jest w prawdziwym środowisku programistycznym. Jako usługę B2B oferujemy wykorzystanie naszej infrastruktury do przeprowadzania zautomatyzowanych testów rekrutacyjnych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiazujemy problem dostępności wysokiej jakości edukacji IT w mniejszych miejscowościach. Dostarczamy najwyższej jakości lekcje programowania, które umożliwiają ludziom naukę po godzinach pracy i zyskanie nowych kwalifikacji. Osoba ucząca się nie musi instalować żadnego oprogramowania, co znacząco obniża barierę wejścia. Zadania są punktowane a za osiągnięcia przyznawane są wirtualne nagrody (badge). Nasza gałąź B2B wytwarza rozwiązania rekrutacyjne oparte na technologii, którą stworzyliśmy. Dzięki niej osoby nietechniczne z działów HR korporacji są w stanie przeprowadzać rekrutacje i jednocześnie optymalizować koszta.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierujemy zarówno do początkujących jak i zaawansowanych programistów oraz osób, które chcą nauczyć się programować. Rozwiazania rekrutacyjne B2B kierujemy do firm informatycznych i korporacji poszukujących programistów / pracowników IT.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoją Łukasz Pełszyński i Krzysztof Białek. Obaj mają ponad rocznie doświadczenie przy pracach nad brytyjską platformą edukacyjną Apps For Good. Łukasz Pełszyński zajmuję programowaniem od ósmego roku życia, czyli prawie od dwudziestu lat - w tym czasie brał udział w różnego rodzaju konkursach i udało mi się zdobyć nagrody na kilku np. HackWaw czy Google HTML Hackathon. Od trzech lat prowadzi własną firmę. Krzyszof Białek studiował psychologię, potem był fotografem, następnie project managerem a w końcu został programistą. W międzyczasie założył spółkę produkującą figury do gier bitewnych. Krzysiek jest wielokrotnym mistrzem Europy w grach bitewnych. W zespole panuje różnorodność doświadczeń, dzięki czemu współpraca przebiega bardzo sprawnie.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt zaczął już przynosić przychody i liczymy na to, że w przeciągu kilku miesiecy stanie się dochodowy.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy nawiązać współpracę z nowymi partnerami, liczymy, że to otworzy nam nowe rynki zbytu. Chcemy zaangażować się społecznie, gdyż nasz biznes został stworzony właśnie z obserwacji zjawisk społecznych i chęci czynienia dobra.

Startupy

Dodaj startup