COHOTO

płatności i rozliczenia, nieruchomości, lifestyle, społeczność, social media, edukacja, zakupy grupowe
https://cohoto.net
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

COHOTO to serwis zrzeszający ludzi żyjących w różnych formach wspólnot mieszkaniowych takich jak cohousing, coliving czy ekowiosek. Projekt wystartował w 2012 jako wewnętrzna aplikacja dla colivingu "TZM Żerniki" pod Wrocławiem. Z czasem przekształcił się w serwis otwarty dla wszystkich.

Branża: nieruchomości, społeczność

Finansowanie: własne

Model biznesowy: inny

Adres: www.cohoto.net

 

 

Czym jest Wasz projekt?

COHOTO to serwis zrzeszający ludzi żyjących w różnych formach wspólnot mieszkaniowych takich jak cohousing, coliving czy ekowiosek. Projekt wystartował w 2012 jako wewnętrzna aplikacja dla colivingu "TZM Żerniki" pod Wrocławiem. Z czasem przekształcił się w serwis otwarty dla wszystkich. COHOTO ułatwia organizowanie się wspólnoty poprzez komunikację, planowanie i rozliczanie wspólnych zakupów, tworzenie ankiet i terminarzy. COHOTO posiada także możliwość tworzenia lub proponowanie stworzenia nowej wspólnoty oraz ułatwienia odnalezienie się ludzi o podobnych preferencjach mieszkaniowych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Funkcje dla działających wspólnot to: planowanie i automatyczne rozliczanie wspólnych zakupów, tworzenie ankiet, tablica do pozostawiania istotnych informacji z możliwością ich komentowania, możliwość opisania swojej wspólnoty dla łatwiejszego jej wyszukania przez zainteresowane osoby. Funkcje dla każdego: wyszukiwanie osób oraz wspólnot o zadanych preferencjach mieszkaniowych, dodawanie istniejących oraz proponowanie założenia nowych wspólnot, komunikacja prywatna i grupowa między użytkownikami serwisu.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Osoby wspólnie wynajmujące dom/mieszkanie, realizujące wspólne, domowe zakupy, każdy chcący stworzyć inną rzeczywistość mieszkaniową, mieć przyjaciół za sąsiadów, mieszkać, uczyć się i pracować z grupą ambitnych osób chcących realizować wspólne projekty, pasje, szukających istniejących wspólnot lub chcących założyć własne.

Kto stoi za projektem?

Roman Ludwicki - programista z 10 letnim doświadczeniem, fundator. Piotr Mazepa - pomysłodawca, projektant, fotograf, grafik. Posiadamy dwuletnie doświadczenie w mieszkaniu w grupach typu coliving. Ponadto twórcy są otwarci na propozycje i sugestie działających już z nami grup mieszkaniowych.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Podstawowe funkcjonalności wewnątrz wspólnotowe, sprawdzają się już w działających wspólnotach typu coliving. Obecnie można także wyszukiwać osoby oraz wspólnoty wg ich preferencji mieszkaniowych. Z serwisu korzysta kilka grup typu coliving oraz ekoosada. Projekt wciąż jest rozwijany o nowe możliwości i usprawnienia.

Jakie są plany rozwoju?

Globalny serwis zrzeszający wszelkie alternatywne modele mieszkaniowe nastawione na współpracę, kooperację, bliskie relacje między sąsiedzkie, wzajemną pomoc i wymianę, wspierających lokalne społeczności, ich inicjatywy, rolników oraz drobne przedsiębiorstwa.

Startupy

Dodaj startup