Compas.org.pl

turystyka
http://www.compas.org.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, usługi premium, reklama
Udostępnij:

COMPAS.org.pl – to multimedialny portal o podróżowaniu wraz z aplikacją na urządzenia APPLE. Compas jest nowoczesnym przewodnikiem dostępnym dla użytkowników zarówno online jak i offline.

Czym jest Wasz projekt?

COMPAS.org.pl – to multimedialny portal o podróżowaniu wraz z aplikacją na urządzenia APPLE. Compas jest nowoczesnym przewodnikiem dostępnym dla użytkowników zarówno online jak i offline. Zawiera treści multimedialne – pliki dźwiękowe, pliki wideo, zdjęcia, prezentując wybrane i polecane atrakcje turystyczne w określonych destynacjach turystycznych w kilku językach.

Jaki problem rozwiązujecie?

COMPAS powstał z potrzeby… Z potrzeby ułatwienia podróżowania i eliminowania problemów ze znajomością języka. Od kiedy granice w strefie Schengen są otwarte, coraz więcej osób zwiedza Europę, jest łatwiej i przyjemniej. Mimo podobieństw (wspólna waluta, tablice rejestracyjne) każda miejscowość jest inna i zupełnie inaczej się w niej porusza. W sieci istnieje wiele stron, z których można korzystać podczas podróżowania, ale trzeba do nich docierać. Często zredagowane są w obcym języku i trudno jest zrozumieć informacje o polecanych atrakcjach.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Grupą docelową są mieszkańcy dużych i średnich aglomeracji miejskich, aktywnie korzystający z internetu oraz wszyscy użytkownicy sieci w Polsce oraz na świecie, zainteresowani odbywaniem podróży indywidualnych oraz związanymi z tym informacjami (dojazd, specyfika miasta, atrakcje turystyczne, zakwaterowanie oraz język).

Kto stoi za projektem?

Pasjonaci, miłośnicy podróży, którzy odwiedzając różne części Europy i świata, napotkali na określone problemy podczas swoich podróży. Stąd pomysł na nowoczesny, multimedialny portal podróżniczy.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Powstała strona www.compas.org.pl na której blogerzy umieszczają wpisy nt. swoich podróży, w ciągu miesiąc powstanie wersja beta, na której znajdą się pierwsze miasta - na dobry początek 77 atrakcji Warszawy oraz rowerowa wycieczka po Afryce.

Jakie są plany rozwoju?

Strona ma być niekończącym się projektem dla miłośników podróży, który da możliwość załatwienia wszystkich rzeczy w jednym miejscu - od zaplanowania podróży, po wybranie atrakcji, rezerwacje noclegów, dojazdów, poznanie ludzi, poczytanie o ciekawych miejscach, itd...

Startupy

Dodaj startup