CorporateBonds.pl - obligacje korporacyjne

biznes i finanse
http://corporatebonds.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Na pytania dotyczące serwisu CorporateBonds.pl odpowiedział Konrad Mańkowski, Prezes Zarządu CorporateBonds.pl Sp. z o.o.

  • Branża: biznes i finanse
  • Finansowanie: własne
  • Model biznesowy: pośrednictwo

Na pytania dotyczące serwisu CorporateBonds.pl odpowiedział Konrad Mańkowski, Prezes Zarządu CorporateBonds.pl Sp. z o.o.

Czym jest Wasz projekt?

Jest pierwszym w Polsce profesjonalnym serwisem internetowym podejmującym kompleksowo tematykę obligacji korporacyjnych.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy dwa podstawowe problemy. Pierwszy - występował po stronie inwestorów. Brak miejsca konsolidującego informacje o ofertach obligacji powodował, że inwestor nie miał możliwości zapoznania się z szeroką ofertą rynkową. W tym momencie ma możliwość porównania wielu ofert i wyboru jego zdaniem najciekawszej.

Drugi problem - występował po stronie instytucji oferujących obligacje korporacyjne. Ze względu na niszowy charakter tematu instytucjom trudno było dotrzeć do właściwego odbiorcy. Dzięki nam informacje o emisjach trafiają do sprecyzowanego grona zainteresowanych podmiotów. Ponadto, dzięki nam wiele osób dowiaduje się, na czym polega inwestowanie na tym rynku.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Z jednej strony do podmiotów oferujących obligacje korporacyjne. Z drugiej strony do inwestorów zainteresowanych produktami o większym oprocentowaniu niż lokata, unikających nadmiernej zmienności cechującej rynek akcji.

Jaka jest Wasza konkurencja? Co jest Waszą przewagą nad nią?

Naszą konkurencję stanowią serwisy internetowe oferujące produkty finansowe.

Uważam, że nasza przewaga widoczna jest w wielu obszarach. Przede wszystkim nasz internetowy biznes jest mocno zakotwiczony w sferze realnej. Podpisaliśmy umowy o współpracę z większością domów maklerskich oferujących obligacje korporacyjne. Udało nam się zbudować silny zespół doradców, którzy obsługują zainteresowanych inwestorów. Nasza pozycja w internecie jest stabilna i bardzo silna.

Jaki jest Wasz model biznesowy?

Występujemy jako pośrednik pomiędzy oferującymi obligacje korporacyjne a inwestorami. Jesteśmy rozliczani z sukcesu oferujących. Nasz użytkownik - inwestor - nie ponosi żadnych kosztów za korzystanie z naszego serwisu.

Kto stoi za projektem?

Wiedza, doświadczenie i ciężka praca osób posiadających kompetencje w zakresie rozwiązań produktowych – Konrad Mańkowski, główny udziałowiec i pomysłodawca, oraz pomysłodawca rozwiązań IT – Adam Falkowski, Jan Domański. Dodatkowym wsparciem merytorycznym jest Rada Nadzorcza z przewodniczącym Dawidem Sukaczem na czele, który od wielu lat związany jest z rynkiem kapitałowym.

Działania operacyjne wykonuje zespół pracowników z dużym doświadczeniem na rynku kapitałowym, wyniesionym z banków i domów maklerskich.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Spółka osiągnęła rentowność po 2 miesiącach działalności. Nie chcę zdradzać wyniku netto za rok 2011, ale osiągniemy zysk netto na poziomie zadowalającym wszystkich udziałowców. Sukces zawdzięczamy rygorystycznemu kontrolowaniu kosztów stałych i przemyślanej strategii rozwoju. Obecnie rozwijamy się organicznie, zwiększając zatrudnienie.

W jaki sposób projekt jest finansowany?

Projekt jest sfinansowany z wkładu udziałowców, którymi, tak jak wspomniałem, są osoby fizyczne. Z uwagi na to, że w zasadzie niemal od początku działalności spółka jest rentowna, obecnie reinwestujemy nadwyżki finansowe w rozbudowę zespołu i działania marketingowe.

Jakie są plany rozwoju?

Rynek obligacji korporacyjnych rozwija się bardzo dynamicznie. Plan podstawowy to osiągnięcie dynamiki rozwoju w tempie przekraczającym tempo rozwoju całego rynku. Staramy się pozyskać z rynku kolejne wartościowe osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. W przyszłości rozważamy również budowę stacjonarnych oddziałów usytuowanych w największych miastach. W odniesieniu do samej strony internetowej - na pewno wkrótce będzie bogatsza o nowe funkcje – kolejne udogodnienia dla użytkowników. Jeżeli w 2012 roku pojawią się sprzyjające warunki rynkowe, to będziemy upubliczniać spółkę.

Startupy

Dodaj startup