Czytamonline.pl i Piszeonline.pl

inna, społeczność, e-commerce
www.czytamonline.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Czytamonline.pl i Piszeonline.pl to platforma pozwalająca Autorom publikować komercyjne treści, a Czytelnikom po zakupie wybranych artykułów, czytanie i stały dostęp do wszystkiego co się kupiło tak długo jak aktywne jest ich konto.

Czym jest Wasz projekt?

Czytamonline.pl i Piszeonline.pl to platforma pozwalająca Autorom publikować komercyjne treści, a Czytelnikom po zakupie wybranych artykułów, czytanie i stały dostęp do wszystkiego co się kupiło tak długo jak aktywne jest ich konto. Piszeonline.pl to strefa dla Autorów gdzie mogą dodawać swoje prace, ustalać ich cenę, monitorować swoje przychody i wypłacać je. Czytamonline.pl to katalog publikacji podzielony na kategorie, zawierający rankingi oraz oceny treści. To właśnie w nim wygodnie każdy z nas może odnaleźć, zakupić i czytać to co nas zainteresuje.

Jaki problem rozwiązujecie?

Jako autorzy szukaliśmy modelu, w którym zarabiamy na pisanych przez siebie tekstach, możemy je promować wśród swoich znajomych, czytelników, fanów. Obecnie nie ma platformy, która rozwiązuje problem kupowania artykułów i dłuższych form w cenach od 10 groszy w górę. Dodatkowo zastosowany przez nas model bezpośredniego kontaktu Czytelnika z Autorem ułatwia czytelnictwo - przychody trafiają bezpośrednio do Autora, nikt nie wpływa na to co i jak pisze Autor, Czytelnik kupując ma możliwość oceny twórczości danego Autora ale również w ten sposób daje mu wyraz uznania.

Do kogo kierujecie swój projekt?

W pierwszej kolejności skierowaliśmy nasze działania do Autorów, których po trzech tygodniach zarejestrowało się i pisze nieco ponad stu czterdziestu. Udostępniają komercyjnie artykuły, analizy, niektórzy poezję a nawet powieści i opowiadania w odcinkach. Drugą grupą odbiorców i najistotniejszą jesteśmy my wszyscy jako Czytelnicy - kupujemy interesujące nas tematycznie treści, kupujemy treści ulubionych Autorów, oceniamy, polecamy je innym jeśli uważamy, że warto. Trzecią grupą są Wydawcy, którzy w naszej Platformie mogą znaleźć artykuł do komercyjnego przedruku.

Kto stoi za projektem?

Zespół praktyków tworzących od kilkunastu lat systemy informatyczne oraz wizjonerzy, którzy niesieni takimi przykładami jak iTunes chcą otwierać kolejne formy twórczości komercyjnej, po którą sięgać mogą odbiorcy w dowolnym miejscu i czasie.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Działa już w pełni funkcjonalna Platforma do publikowania, kupowania i czytania treści. Rozbudowane testy zakończyliśmy na przełomie kwietnia i maja a obecnie mija trzeci tydzień od pełnego startu Platformy z funkcjonalnościami jakie zaplanowaliśmy w etapie pierwszym. Stu czterdziestu Autorów w 21 dni to dużo - zapraszamy kolejne osoby i liczymy, że będzie wśród publikujących coraz więcej znanych i rozpoznawalnych Autorów. Istotną cechą Platformy Czytamonline.pl jest to, że nie ma i nie będzie w niej reklam - istotą jest czytelnictwo a nie klikalność.

Jakie są plany rozwoju?

Platforma będzie otwierać się na kolejne typy twórczości, aktualnie testujemy umieszczanie i sprzedaż nagrań audio. Opracowaliśmy założenia wersji wielojęzycznej, która pozwoli dobrym tekstom bardzo szybko się rozpowszechniać w wielu językach - tu szczegółów jeszcze nie ujawnię.

Startupy

Dodaj startup