Deskdoo

biznes i finanse, aplikacje, produktywność
deskdoo.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Deskdoo.com to pierwszy na świecie skalowalny system operacyjny w chmurze dostępny przez przeglądarkę internetową udostępniający zintegrowane aplikacje przeznaczone do pracy grupowej. Wspiera współpracę pomiędzy działami i oddziałami w organizacji wykorzystując zintegrowane aplikacje bez potrzeby instalacji czegokolwiek na komputerach użytkowników końcowych. System Deskdoo wykorzystuje najnowsze technologie internetowe jak chmura obliczeniowa, HTML5 jak również nowoczesne biblioteki JavaSript w pełni wykorzystując obecne możliwości przeglądarek internetowych. Tworzy wirtualny system operacyjny działający w czasie rzeczywistym. Jest to w pełni działające środowisko gotowe do pracy bez potrzeby instalacji czegokolwiek na komputerze lub tablecie. W system zintegrowano najnowsze rozwiązania chmurowe m.in., Google Apps, Google Drive, Microsoft OneDrive, Amazon AWS, Dropbox i inne. Jest to pierwszy na świecie w pełni działający wirtualny system operacyjny w chmurze integrujący kilkanaście wbudowanych aplikacji przygotowanych pod kątem zwiększenia efektywności pracy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Naczelnym problemem jaki system rozwiązuje jest zwiększenie produktywności pracowników organizacji poprzez ułatwiony dostęp do dokumentów, plików oraz zintegrowanych aplikacji biznesowych w jednym systemie. Używając Deskdoo można pracować na podobnych aplikacjach jak na komputerze tradycyjnym np. aplikacje zgodne z MS Office, edytory plików graficznych, zadania, kalendarz, mail, zarządzanie projektem, CRM. Piękno i prostota tego rozwiązania polega na wykorzystaniu zasobów internetowych do edycji, automatycznego zapisu z dowolnego urządzenia i miejsca na całym świecie. Wszystkie dane osadzane są w chmurze bez potrzeby pamiętania o robieniu kopii zapasowych oraz pozostają bezpieczna w przypadku utraty lub kradzieży komputera, laptopa czy też urządzenia mobilnego.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierowany do małych i średnich przedsiębiorców poszukujących narzędzi wspomagających pracę zespołową szczególnie w zakresie pracy zespołów rozproszonych. Istnieje także możliwość instalacji w postaci chmury prywatnej dla dużych organizacji i zintegrowania z własnymi aplikacjami poprzez API umożliwiając pracę z wieloma aplikacjami po jednokrotnym zalogowaniu.

Kto stoi za projektem?

Projekt stworzony przez Dawida Krawczykiewicza doświadczonego programistę pracującego w znanych projektach internetowych jak demotywatory.pl czy joemonster.org. Pracę nad projektem trwały prawie 4 lata. W grudniu 2014 dołączył Adam Adamczyk wcześniej twórca portalu do tworzenia biznesplanów NowyInteres.pl oraz Robert Pasternak - doświadczony manager w branży IT. W pracę nad projektem zaangażowanych jest obecnie kilkanaście osób z różnych krajów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Deskdoo.com rozpoczęła działalność operacyjną w styczniu 2015 roku. Firma wygrała konkurs Liderzy IT w kategorii Cloud Computing organizowanego przez Pure Expo z okazji targów IT Future Expo 2015. Projekt uruchomiony do użytku publicznego w czerwcu 2015.

Jakie są plany rozwoju?

Obecnie dodawane są nowe funkcjonaliści do systemu m.in. zintegrowany CRM, program do fakturowania, system zarządzania projektami. Trwają testy i prace nad uruchomieniem systemu dla telewizji hybrydowych oraz rozwój systemu dla użytkowników domowych.

Startupy

Dodaj startup