dicteo.pl

informatyka i programowanie, edukacja, aplikacje
http://www.dicteo.pl/
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny
Udostępnij:

Dicteo.pl to open-source'owa wyszukiwarka tłumaczeń, która pozwala błyskawicznie pobrać tłumaczenia z kilku słowników naraz, dzięki czemu możemy od razu porównać wyniki i wybrać odpowiadające nam słowo.

Czym jest Wasz projekt?

Dicteo.pl to open-source'owa wyszukiwarka tłumaczeń, która pozwala błyskawicznie pobrać tłumaczenia z kilku słowników naraz, dzięki czemu możemy od razu porównać wyniki i wybrać odpowiadające nam słowo. Na razie serwis obsługuje dwa internetowe słowniki: pl.wiktionary.org i glosbe.com.

Jaki problem rozwiązujecie?

Dzięki temu, że Dicteo zwraca tłumaczenia z kilku słowników jednocześnie, użytkownik ma okazję porównać rezultaty tłumaczeń i wybrać najbardziej mu odpowiadające. Ponadto aplikacja Dicteo działa również w konsoli systemowej systemu operacyjnego Linux. Wielu programistów bądź administratorów na pewno doceni możliwość tłumaczenia słów bezpośrednio w konsoli, bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej. Wystarczy wpisać polecenie: $ dict słowo i już od razu dostajemy tłumaczenia z wielu słowników. Oszczędność czasu i wygoda w jednym!

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt kierujemy do wszystkich osób korzystających z internetowych słowników, a także do osób używających systemu operacyjnego Linux. Nasza aplikacja zapewni im natychmiastowe polsko-angielsko-polskie tłumaczenie słów bezpośrednio w konsoli systemowej (terminalu).

Kto stoi za projektem?

Projekt został stworzony w ramach praktyk w firmie Ragnarson przez zespół, który tworzyli: - Aleksander Gozdek - Michał Podlecki - Rafał Ośko - Mateusz Czerwiński - Jan Borwin - Kosma Dunikowski oraz mentorzy: - Michał Kwiatkowski - Grzegorz Kołodziejczyk

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aktualnie aplikacja obsługuje 2 słowniki: pl.wiktionary.org i glosbe.com. Jako że jest to aplikacja open source'owa, każdy ma możliwość rozwijania jej. Po umieszczeniu informacji na forach internetowych, coraz więcej osób korzysta z niej i otrzymujemy pozytywny odzew, więc jest duża szansa, że ktoś się dołączy do zespołu programistycznego i przyczyni się do dalszego rozwoju aplikacji m.in. poprzez dodanie obsługi kolejnych słowników.

Jakie są plany rozwoju?

Projekt będziemy w dalszym ciągu reklamować na różnego rodzaju stronach i forach tak, aby jak najwięcej osób mogło o Dicteo usłyszeć. Zależy nam na tym, aby chętni programiści przyłączyli się do dalszego rozwijania naszego serwisu tak, aby był on jak najłatwiejszy w obsłudze i jak najbardziej przydatny dla potencjalnych użytkowników.

Startupy

Dodaj startup