Divers Guide

sport, turystyka
diversguide.eu
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament, pośrednictwo, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Jest to wielowymiarowy i wielojęzyczny portal zbierający wszystkie informacje dotyczące nurkowania. Zależało nam na tym, żeby portal posłużył nurkom o różnym stopniu zaawansowania i różnych potrzebach. Jego sercem jest wyszukiwarka, która ułatwia znalezienie i wybór wszelkich kursów, wypraw, baz i instruktorów nurkowych na terenie całej Europy i Egiptu. Chcieliśmy sklasyfikować miejsca nurkowe, bazy i sylwetki instruktorów, opisać je, przybliżyć, tak żeby każdemu ułatwić wybór. Naszym założeniem było, aby korzystanie z portalu pozwoliło zaoszczędzić nurkom czas, pozwolić im dowiedzieć się więcej o miejscu w którym będą nurkować i lepiej się do tego nurkowania przygotować.

Jaki problem rozwiązujecie?

Przede wszytkim ułatwiamy dostęp do informacji i ich przekaz, usprawniamy komunikację między nurkami, instruktorami i bazami oraz dajemy możliwość łatwego wyboru i dopasowania zagadnień do potrzeb użytkowników. Wyszukiwarka, która jest najważniejszym elementem portalu pomaga odnajdywać miejsca nurkowe, bazy, instruktorów, informacje dotyczące wszelkich kursów, ekspedycji wydarzeń w Europie i Egipcie oraz ułatwia planowanie wyjazdów. Konfigurator jako narzedzie ułatwiające dobór sprzętu pozwala dopasować go do kwalifikacji bądź uzupełnić i zweryfikować pod kątem nurkowania w danym miejscu jak również podpowiedzieć gdzie kupić sprzet. Logbook, czyli nasz własny interaktywny notes daje możliwość stworzenia listy miejsc, zapisywania runtimów i ułatwia przygotowanie się do nurkowań. Działanie portalu usprawnia korespondencję i przekaz informacji między bazami nurkami, a mobilne aplikacje rozszerzają funkcjonalnosc o możliwość korzystania z portalu za pomoca telefonu lub tabletu, co daje do niego niemalże nieograniczony dostęp. Podczas naszych podróży i kontaktów z bazami zauważyliśmy pewną niszę. Bazy, centra nurkowe nie posiadają żadnego dedykowanego oprogramowania do zarządzania swoim biznesem. Dla nich właśnie przygotowujemy rozwiązanie w postaci programu GiversGuidePlus.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Najogólniej mówiąc do wszystkich nurków i wszystkich osób, których pasją jest nurkowanie. Do tych osób, które chcą odwiedzać nowe miejsca, rozwijać się w tej dziedzinie i dzielić się swoimi doświadczeniami. W dużej mierze kierujemy też swój projekt do baz nurkowych, chcemy im zaoferować możliwość reklamy, promowania się, przyciągnięcia nowych eksploratorów i kursantów oraz ułatwienia kontaktu z obecnymi i przyszłymi klientami również przez oprogramowanie do zarządzania DiversGuidePlus.

Kto stoi za projektem?

Dwie osoby które bezwzględnie pasjonują się nurkowaniem. Zaczęliśmy razem nurkowac w różnych miejscach na świecie. Nabierając doświadczeń obserwowaliśmy trudności w branży nurkowej i postanowiliśmy stworzyć kompletny serwis pozwalajacy logującym sie osobom na znalezienie informacji dotyczacych miejsc, baz. edukacji, instruktorow i wszystkiego tego, co pozwoli im zgłębić tą wyjatkowa pasję jaką jest nurkowanie. Razem, tworzac portal DG, odwiedziliśmy wiele krajow Europy nurkujac w najpiekniejszych i najciekawszych miejscach, klasyfikując je i zbierając informacje na ich temat. Poznaliśmy także wyjatkowych ludzi, pasjonatow nurkowania, którzy stali sie ambasadorami projektu. W ramach projektu zaliczaliśmy kolejne kursy rozwijając swoje umiejętności. Dziś jesteśmy nurkami jaskiniowymi. Jednak na co dzień jesteśmy normalnymi, pracującymi zawodowo ludźmi i najbardziej dumni jesteśmy z tego, że ten wielki projekt wyniknął z naszej pasji i udało sie go zrealizować mimo wielu trudności i wyrzeczeń.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Obecnie mamy ukończoną stronę internetową portalu, w ramach której udało się nam skatalogowac i opisać 3200 miejsc nurkowych i 1100 baz. W ciągu trzech miesięcy funkcjonowania portalu zyskaliśmy 2000 zalogowanych użytkowników. Współpracujemy z magazynami i nurkami, którzy dostarczaja nam informacje nurkowe, przesyłają artukuły oraz ze sklepami, które proponuja sprzet do konfiguratora – co ułatwia jego dobór i uzupełnienie. Zebraliśmy grupę 15, znanych, cenionych nurków i wartościowych osób, które pomagają nam w rozwoju, usprawnianiu i uzupełnianiu projektu niewątpliwe wsparcie.

Jakie są plany rozwoju?

Jestesmy w trakcie tworzenia programu dedykowanego bazom nurkowym – ma on wpłynąć na usprawnienie ich działania i ułatwienie kontaktu z klientem. Założeniem było zebranie wszystkich aspektów zwiazanych z działalnością bazy w jeden kompletny i łatwy w obsłudze program. Nasze dwuletnie zbieranie informacji słuchanie potrzeb I rozważania nad sugestiami osób prowadzących bazy nurkowe włąśnie teraz kończy się powstawaniem Programu Diversguideplus. Chcemy aby ludzie dla których pasją jest nurkowanie mogli łatwo przyjemnie sprawnie i z satysfakcją prowadzić swoje biznesy nurkowe. W przyszłości chcemy rozszerzyć ofertę również dla szkół windsurfingu, surfingu, kitesurfingu oraz całej branży wypożyczalni sprzętów wodnych.

Startupy

Dodaj startup