DlaWas

rozrywka, informatyka i programowanie, społeczność, marketing i reklama, aplikacje
www.dlawas.info
Finansowanie:
inne, inkubator
Model biznesowy:
abonament, usługi premium, reklama
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Projekt DlaWas.Info to platforma portali, dzięki której każda kreatywna osoba w przeciągu paru dni może w swoim mieście otworzyć swój lokalny "Onet" i na tym zarabiać. W dodatku w najprostszy z możliwych sposobów.

Jaki problem rozwiązujecie?

Założenie porządnego portalu informacyjnego wymaga dużych nakładów finansowych lub wiele wysiłku. Poza nutką dziennikarstwa potrzeba wielu dodatkowych umiejętności takich jak: umiejętność tworzenia i obsługi systemów CMS, zarządzanie serwerem dedykowanym, tworzenie materiałów graficznych itp. Nasz projekt zakłada uproszczony model, w którym potencjalny franczyzobiorca nie musi znać się na wyżej opisanych aspektach. Jego głównym zadaniem jest pozyskiwanie i publikowanie informacji lokalnych - resztą zajmuje się centrala dzięki czemu zminimalizowany został czas potrzebny do prowadzenia portalu. W dodatku koszty wejścia są na poziomie 5% w stosunku do przedsięwzięcia na własną rękę. W tradycyjnych portalach problemem jest rentowność z uwagi na fakt, że właściciele zarabiają jedynie na reklamach. Nasz projekt zakłada 8 różnego rodzaju źródeł zarobku, a opieką techniczną i organizacyjną nad tymi modułami zajmuje się centrala platformy - całkowicie odciążając franczyzobiorce.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Projekt ten kierujemy zarówno do istniejących mediów, które zmuszone są do zainwestowania w nowocześniejsze kanały przekazu, jak również do osób chcących założyć własną działalność. Każdy franczyzobiorca dodatkowo dostaje bardzo rozbudowaną książkę Know-how, gdzie opisane są krok po kroku tajemnice w branży - dlatego prowadzenie portalu staję się bardzo proste. W jednym powiecie możemy związać się tylko z jednym franczyzobiorcą - dlatego współpracę rozpoczynać będziemy tylko w powiatach w których nie posiadamy partnerów.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoją trzy osoby od lat działające w branży reklamowej: Sebastian Wachowski, Maciej Gmurowski oraz Dawid Fórmański.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Po wielomiesięcznej pracy nad produktem wdrożyliśmy go ze sukcesem na portal Infostrow.pl, który w przeciągu nie długiego czasu urósł na lidera w branży w swoim powiecie osiągając setki tysięcy wyświetleń miesięcznie przy bardzo dużej konkurencji na rynku medialnym.

Jakie są plany rozwoju?

W najbliższym czasie planujemy rozpocząć współpracę w innych miastach powiatowych na terenie całego kraju. Biznes plan obejmuje 320 portali po jednym w każdym powiecie, w dalszej części nasza uwaga skupiona będzie na rozwoju platformy i umacniania marki na rynku.

Startupy

Dodaj startup