Doktor-Medi.pl

zdrowie i uroda, lifestyle, społeczność, edukacja, aplikacje
http://doktor-medi.pl
Finansowanie:
akcelerator, fundusz
Model biznesowy:
inny, abonament, pośrednictwo
Udostępnij:

Doktor-Medi.pl to innowacyjny portal dedykowany wyłącznie autodiagnostyce zdrowotnej. Głównym elementem serwisu jest inteligentny system diagnostyczny oparty o autorskie rozwiązania z zakresu analizy statystycznej oraz sztucznej inteligencji.

Czym jest Wasz projekt?

Doktor-Medi.pl to innowacyjny portal dedykowany wyłącznie autodiagnostyce zdrowotnej. Głównym elementem serwisu jest inteligentny system diagnostyczny oparty o autorskie rozwiązania z zakresu analizy statystycznej oraz sztucznej inteligencji. Przy pomocy Doktor-Medi.pl możemy przeprowadzić rozmowę z wirtualnym konsultantem, który oceni nasz stan zdrowia i poleci nam właściwego lekarza specjalistę. Warto zaznaczyć, że celem serwisu nie jest zastępowanie profesjonalnej diagnostyki. Pragniemy zwiększyć świadomość kondycji zdrowotnej użytkowników i w ten sposób przyspieszyć kontakt z lekarzem.

Jaki problem rozwiązujecie?

Coraz częściej poszukujemy informacji na temat swojego zdrowia w Internecie. Próbując ustalić, czy coś nam dolega, uruchamiamy wyszukiwarkę, przeglądamy fora dyskusyjne i dzielimy się opiniami z innymi użytkownikami, którzy mają podobne objawy. Niestety - informacje, które znajdujemy pochodzą zwykle z niesprawdzonych źródeł i często mają negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Pragnąc zarówno pomóc “internetowemu” jak i prawdziwemu zdrowiu, stworzyliśmy serwis Doktor-Medi.pl, który łączy profesjonalną wiedzę lekarską i najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Doktor-Medi.pl adresowany jest do wszystkich osób zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, lecz nie tylko - nasz serwis to również wartościowe narzędzie edukacyjne, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zdrowiu oraz odpowiedniej profilaktyce.

Kto stoi za projektem?

Nad rozwojem serwisu oraz prawidłowością wirtualnych diagnoz czuwa zespół stworzony z doświadczonych informatyków i lekarzy firmy Infermedica Sp. z o.o. Zapraszamy do odwiedzeniu Doktor-Medi.pl w celu poznania sylwetek głównych twórców. Inwestorem oraz partnerem strategicznym projektu jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Prace nad Doktor-Medi.pl rozpoczęły się w czerwcu 2010. We wrześniu 2012 roku serwis doczekał się premiery i spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników oraz mediów. W ciągu pierwszego miesiąca działalności z "wirtualnej diagnozy" skorzystało prawie 60 tys. osób, a Doktor Medi zadał użytkownikom ponad milion pytań. Obecnie jesteśmy w fazie dynamicznego wzrostu - zarówno technologicznego jaki i biznesowego. Rozwijamy nasze rozwiązania IT oraz poszukujemy partnerów do współpracy handlowej w obszarze internetowych usług medycznych.

Jakie są plany rozwoju?

Do naszych podstawowych działań należą prace nad rozwojem medycznego systemu ekspertowego. Z każdym dniem rozszerzamy medyczną bazę danych o nowe symptomy i jednostki choroby, jak również usprawniamy algorytmy obliczeniowe. Rozwijamy mobilną część Doktora Medi w postaci aplikacji Android, iOS oraz Windows Phone. Do naszych głównych zadań w tym momencie należy przygotowanie wersji angielskiej, adresowanej na rynek USA.

Startupy

Dodaj startup