Czym jest Wasz projekt?
System e-Łoś łączy w sobie elementy takich systemów jak: ewidencja myśliwych, gospodarka łowiecka, planowanie pozyskania, system księgowy, system magazynowy. A ponadto bieżący podgląd stanu konta każdego członka, monitorowanie pozyskania, mapa łowiska, komunikacja z członkami i…wiele, wiele innych.
Jaki problem rozwiązujecie?
Prowadzenie koła łowieckiego to wielka odpowiedzialność oraz ciężka praca. Wiele dokumentów, arkuszy, skryptów, druków, formularzy. To cała szafa archiwum. System e-łoś ma za zadanie zminimalizować ilość wypisywanych druków, ma ułatwić pracę zarządowi koła, który to pełni funkcję dobrowolnie i bezpłatnie, usprawnić obieg dokumentów między członkami zarządu, trzymać rękę na magazynie karmy, mieć podgląd na stan urządzeń łowieckich oraz umożliwić członkom koła na bieżąco śledzić to, co w kole się dzieje poprzez przeglądanie planów łowieckich, wykonanych pozycji z planu oraz sytuacji finansowej.
Do kogo kierujecie swój projekt?
Polskie łowiectwo to ponad 118 tysięcy członków zrzeszonych w ponad 2500 kołach łowieckich. Niezmiennie od ponad 20 lat ilość myśliwych regularnie wzrasta. Przybywa nowych, młodych adeptów, którym nie obca jest nowa technologia w życiu codziennym. Stały dostęp do internetu z tabletu czy smartfona to w dzisiejszych czasach norma. Mapy i system geolokacji to dodatek do telefonów. Warto i w tak historycznej branży jakiej jest łowiectwo wprowadzić nowe technologie.
W jaki sposób projekt ma zarabiać?
Projekt będzie sprzedawany w ramach abonamentu. Wysokość abonamentu będzie stała, bez względu na ilość modułów. W czasie trwania abonamentu będzie można aktualizować oprogramowanie oraz uzyskać pomoc i wsparcie.
Kto stoi za projektem?
Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest myśliwy, leśnik i przyrodnik z zamiłowaniem do…komputerów. Łącząc te dwie tak odmienne dziedziny możemy łatwo przewidzieć, że system e-łoś będzie miał wszystko to, co mieć powinien.
Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?
Projekt jest w fazie tworzenia. Mamy projekt, mamy plan, mamy część produktu. Teraz szukamy chętnych do pomocy i dalszego rozwoju.
Jakie są plany rozwoju?
Projekt gotowy chcemy uzyskać z początkiem roku 2018 aby oficjalnie zaprezentować go na targach łowieckich Knieje w Poznaniu. Następnymi targami jakie chcemy odwiedzić to Warszawa, Sosnowiec i Bydgoszcz. Patrząc na lata ubiegłe znacząco wzrasta liczba uczestników targów a co za tym idzie zwiększa się grono odbiorców.