EduExplorer

edukacja
www.eduexplorer.pl
Finansowanie:
inwestor prywatny, własne
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

EduExplorer.pl jest serwisem umożliwiającym swoim użytkownikom znalezienie nauczyciela i umówienie się do niego online na lekcje. Użytkownicy moga dotrzeć do nauczycieli dających korepetycje i uczących przedmiotów szkolnych jak matematyka, fizyka, j. angielski jak i i zajęć dodatkowych.

Czym jest Wasz projekt?

EduExplorer.pl jest serwisem umożliwiającym swoim użytkownikom znalezienie nauczyciela i umówienie się do niego online na lekcje. Użytkownicy moga dotrzeć do nauczycieli dających korepetycje i uczących przedmiotów szkolnych jak matematyka, fizyka, j. angielski jak i i zajęć dodatkowych takich jak nauka pływania, nauka gry na gitarze, tenis, taniec. Na mapce uczeń może znaleźć nauczycieli w swojej najbliższej okolicy a o umówionej lekcji przypomina mu sms wysłany na 1 godz przed terminem. Serwis dla uczniów jest darmowy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na postępy w nauce jest odpowiedni nauczyciel, który zna dany przedmiot i potrafi przekazywać swoją wiedze. Serwis EduExplorer oferuje dostęp do właśnie takich nauczycieli, o których już przed lekcją wiemy jak się nazywają, wyglądają, jakie mają doświadczenie oraz jak są oceniani przez uczniów którzy już u nich byli na zajęciach. Czynniki te sprawują, że przyswajanie wiedzy staje się bardziej przystępnym i przyjemnym zajęciem.

Do kogo kierujecie swój projekt?

EduExplorer kierowany jest głównie do uczniów i studentów potrzebujących pomocy z zagadnieniami przerabianymi w szkole. Z kolei uczniom chcącym dokładniej zgłębić jakąś dziedzinę wiedzy także oferuje taką możliwość. Serwis jest także świetną propozycją dla osób szukających sposobów na wolne spędzanie czasu i nowego hobby którym może być taniec, tenis lub nauka gry na instrumencie muzycznym.

Kto stoi za projektem?

Serwis jest prywatnym przedsięwzięciem osoby, która od kilku lat działa w branży ecommerce i której jest to już kolejny z kolei projekt.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis działa od lipca 2013 r. Obecnie w serwisie jest już zarejestrowanych kilkaset nauczycieli z Warszawy.

Jakie są plany rozwoju?

Zamierzamy zmienić sposób w jaki ludzie się uczą, a dalsze plany to tajemnica handlowa :)

Startupy

Dodaj startup