Edumemo.pl

edukacja, aplikacje
http://edumemo.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, usługi premium
Udostępnij:

Edumemo to nowe przedsięwzięcie na rynku oprogramowania i materiałów edukacyjnych.

Czym jest Wasz projekt?

Edumemo to nowe przedsięwzięcie na rynku oprogramowania i materiałów edukacyjnych. Głównym elementem projektu jest platforma online do nauki języków obcych, która opiera się o znaną i sprawdzoną metodę fiszek i inteligentny system zarządzający procesem uczenia się i wyznaczający powtórki w oparciu o analizę postępów użytkownika. Dzięki Edumemo możemy w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i z łatwością opanować najważniejsze słownictwo i zwroty niezbędne do swobodnej konwersacji z rodzimymi użytkownikami wybranego języka.

Jaki problem rozwiązujecie?

Istnieje wiele aplikacji i programów do nauki języków obcych, dlatego chcąc stworzyć konkurencyjny i wyróżniający się projekt, postanowiliśmy postawić przede wszystkim na atrakcyjną treść i łatwość korzystania z naszych produktów. W swojej ofercie zaprezentujemy nie tylko kursy do nauki popularnych języków, takich jak angielski, niemiecki i francuski, ale również opracowania dla osób interesujących się językami skandynawskimi i niderlandzkim. Projektując Edumemo chcieliśmy stworzyć najbardziej przyjazną w obsłudze i zarazem najbardziej skuteczną platformę językową.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Edumemo to projekt, który kierujemy do wszystkich, którzy chcą uczyć się języków – bez względu na wiek. Chcielibyśmy, żeby z naszych kursów korzystali uczniowie przygotowujący się do matury i egzaminów, studenci uczący się do kolokwiów oraz wszyscy ci, którzy wiedzą, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych. Swoje produkty będziemy oferować głównie klientom indywidualnym, ale planujemy również wdrożenie rozwiązań dla nauczycieli i korepetytorów oraz szkół językowych.

Kto stoi za projektem?

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Ciastko – student lingwistyki stosowanej, którego pasją oprócz języków obcych są nowoczesne technologie i informatyka oraz Timothy Williams – Brytyjczyk z pochodzenia, który wychował się w Niemczech, a którego głos będzie można usłyszeć między innymi w kursach do nauki angielskiego i niemieckiego. W pracach nad Edumemo pomaga nam również Jenny Sandberg, która przez kilka lat uczyła angielskiego i szwedzkiego w Szwecji oraz wiele innych osób, dzięki pracy których Edumemo miało szansę powstać.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma Edumemo została oficjalnie uruchomiona na początku maja. Już dzisiaj udostępniamy naszym użytkownikom kurs słownictwa i zwrotów w języku angielskim dla osób początkujących i średnio-zaawansowanych. Pod koniec maja opublikujemy kurs do nauki niemieckiego, a na początku czerwca w naszej ofercie pojawi się, pierwszy taki na polskim rynku, multimedialny kurs do nauki słownictwa szwedzkiego. Wraz z dwoma nowymi kursami zaprezentujemy także autorską aplikację do nauki na smartfony z systemem Android. Wszystkie kursy będzie można zamówić również w formie audiobooków.

Jakie są plany rozwoju?

Chcemy tworzyć interesujące materiały do nauki języków obcych: kursy kompleksowe dla początkujących i zaawansowanych, repetytoria leksykalne i gramatyczne, rozmówki i kursy języka biznesu. Oprócz platformy online, na początku wakacji pojawią się w naszej ofercie aplikacje na urządzenia mobilne oraz kursy w formie audiobooków, a każdego miesiąca będziemy prezentować nowe i interesujące pozycje edukacyjne. Zaczynając skromnie, planujemy systematycznie poszerzać naszą ofertę o kolejne produkty, aby w przyszłości móc zaoferować najciekawszą ofertę materiałów językowych na rynku.

Startupy

Dodaj startup