Eduranking

edukacja
http://www.eduranking.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
reklama
Udostępnij:

Projekt Eduranking to przejrzysta wyszukiwarka szkół w Polsce. Za pomocą prostego w obsłudze narzędzia do wyszukiwania, każdy użytkownik może wyszukać daną szkołę, przedszkole lub inną placówkę edukacyjną i poznać ważne informacje na jej temat.

Czym jest Wasz projekt?

Projekt Eduranking to przejrzysta wyszukiwarka szkół w Polsce. Za pomocą prostego w obsłudze narzędzia do wyszukiwania, każdy użytkownik może wyszukać daną szkołę, przedszkole lub inną placówkę edukacyjną i poznać ważne informacje na jej temat. Jest to nie tylko lokalizacja szkoły i dane kontaktowe, ale też np. informacje o liczbie nauczycieli i uczniów. Jeśli szkoła posiada witrynę www, odnośnik do niej również znajduje się w naszej bazie. Co może zainteresować najbardziej naszych użytkowników, to też średnie wyniki z egzaminów gimnazjalnych i matur podane w czytelnych diagramach.

Jaki problem rozwiązujecie?

Chcieliśmy, aby informacje, do których powinien mieć dostęp każdy uczeń i rodzic wybierający szkolę dla swojego dziecka, były łatwo dostępne w jednym miejscu w sieci. Aby nikt nie musiał odwiedzać stron każdej z placówek z osobna lub fatygować się osobiście do szkoły, by wypytać o poziom zdawalności matur. Oferujemy bazę pełnych informacji o wszystkich placówkach edukacyjnych w Polsce w jednym miejscu w przyjaznej dla użytkownika formie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Nasza baza to projekt skierowany przede wszystkim do uczniów szukających szkoły i rodziców, którzy chcą pomóc w tym swoim dzieciom, lub znaleźć samemu najlepszą placówkę dla swoich młodszych dzieci. Szkoła najczęściej wybierana jest przez kryterium lokalizacji - wybieramy szkoły położone najbliżej miejsca zamieszkania. Eduranking umożliwia sprawdzenie też innych czynników. Np. informacja o liczbie uczniów w szkole pozwala sprawdzić czy klasy nie są przeludnione.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą projektu jest Jacek Wieczorek, który wraz z niewielkim zespołem stworzył witrynę i dalej ją rozwija. W zespole są specjaliści zarówno od spraw technicznych, jak i absolwenci pedagogiki.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt dopiero rozpoczyna swoją działalność, jesteśmy na bardzo wczesnym etapie projektu. Strona jest wciąż udoskonalana i rozwijana.

Jakie są plany rozwoju?

Na razie skupiamy się na wygenerowaniu ruchu na stronie i zebraniu grona powracających użytkowników. W przyszłości planujemy dodanie nowych funkcji, np. możliwość kontaktu z daną szkołą poprzez nasz serwis, czy opis okolicy w jakiej znajduje się szkoła czy przedszkole.

Startupy

Dodaj startup