Egzaminy Lekarskie

edukacja, aplikacje
https://www.egzaminylekarskie.pl/
Finansowanie:
fundusz, inwestor prywatny
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

EgzaminyLekarskie.pl to giełda pytań testowych przygotowanych specjalnie dla studentów medycyny, lekarzy stażystów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji. Pytania pochodzą oryginalnie z egzaminów tj. LEK, LDEK, PES czy egzaminów końcowych z przedmiotów podczas studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych. Platforma EgzaminyLekarskie.pl to docelowo zestaw 250 000 pytań egzaminacyjnych, dostępnych o każdej porze dnia i nocy, dzięki responsywności strony www dostosowującej format do urządzeń mobilnych. Każdy użytkownik, który się zarejestruje – otrzymuje bezpłatny dostęp do giełdy na okres 30 dni. Baza pytań jest na bieżąco aktualizowana według rzetelnych statystyk. Ułatwieniem jest również uporządkowanie pytań według różnych kategorii, co pozwala spojrzeć użytkownikowi przekrojowo i pod wybranym kątem na materiał, z którego pochodzą zagadnienia. W ramach relaksu redakcja zaprasza również na blog, na którym pojawiają się artykuły, dzięki którym łatwiej przyswajamy wiedzę. Użytkownik może również samodzielnie dodawać pytania, dzięki czemu przedłuża sobie darmowy dostęp do strony (za każde 10 pytań otrzymuje 1 dzień).

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy problem dostępności pytań egzaminacyjnych z egzaminów lekarskich zarówno w trakcie studiów z konkretnych przedmiotów, jak i końcowych (LEK, LDEK) oraz specjalizacyjnych (PES). Polskie instytucje nie udostępniają pytań egzaminacyjnych do wglądu, mimo stanowiska Prokuratora Generalnego z lipca 2015 roku w związku z wnioskiem NIL-u do Trybunału Konstytucyjnego, w którym przekonuje, że pytania egzaminacyjne mają charakter informacji publicznej, a ich ujawnianie jest zgodne z Konstytucją. Wychodzimy zatem naprzeciwko potrzebie studentów, lekarzy stażystów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji.

Do kogo kierujecie swój projekt?

EgzaminyLekarskie.pl to giełda pytań testowych przygotowanych specjalnie dla studentów medycyny, lekarzy stażystów oraz lekarzy w trakcie specjalizacji.

Kto stoi za projektem?

Egzaminy Lekarskie to spółka należąca do grupy ThinkGroup S.A., działającej na rynku od 2011 r. ThinkGroup S.A. to spółka skupiająca grupę firm specjalizujących się w sektorze healthcare. Firmy należące do ThinkGroup S.A. wypełniają misję społeczną ukierunkowaną na edukowanie społeczeństwa, podnoszenie jakości usług medycznych w Polsce, a także wdrażanie innowacyjnych usług w sektorze marketingu medycznego. Udziałowcami poza ThinkGroup S.A. jest EBC Solicitors S.A. - fundusz inwestujący w nowe technologie oraz dr Paweł Jarosz – pomysłodawca i koinwestor oraz Prezes ThinkGroup S.A. i Egzaminy Lekarskie Sp. z o.o. Projektem zarządza Anna Plocek z ramienia grupy. Zajmuje się administracją portalu, marketingiem, jego rozwojem oraz redakcją.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Platforma EgzaminyLekarskie.pl ruszyła na początku lutego, zdobywając w ciągu 2 tygodni ponad 1500 fanów na Facebooku oraz kilkuset zarejestrowanych użytkowników. Baza pytań jest aktualizowana codziennie, a docelowo będzie zawierać 250 000 pytań egzaminacyjnych. Jest to wynik nie tylko solidnych badań marketingowych przed uruchomieniem projektu, ale także dopasowania platformy do potrzeb użytkowników zarówno pod względem merytorycznym, technicznym, jak i graficznym. Docelowo w ciągu 2 lat platforma zakłada dotarcie do 18 000 użytkowników.

Jakie są plany rozwoju?

Twórcy planują rozbudowanie bazy pytań do maksymalnych rozmiarów tak, aby znalazły się w niej wszystkie pytania z egzaminów tj. LEK, LDEK, PES czy egzaminów końcowych z przedmiotów podczas studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych od 2008 r. Oprócz tego w planach uwzględniono również uruchomienie aplikacji na Androida i iOS jeszcze w pierwszym kwartale 2016 r. Dodatkowo – poza abonamentami – monetyzacja będzie miała miejsce przez współpracę z księgarniami i wydawnictwami medycznymi. Etap ten jednak nastąpi po zbudowaniu docelowej bazy użytkowników.

Startupy

Dodaj startup