Ekolokalizator.pl

inna, społeczność, marketing i reklama
www.ekolokalizator.pl
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
freemium
Udostępnij:

Ekolokalizator to projekt wielopoziomowy. Najważniejszym elementem portalu jest katalog firm z branży ekologicznej działających na terenie Krakowa i Małopolski.

Czym jest Wasz projekt?

Ekolokalizator to projekt wielopoziomowy. Najważniejszym elementem portalu jest katalog firm z branży ekologicznej działających na terenie Krakowa i Małopolski. Każdy z podmiotów posiada własną wizytówkę z podstawowymi informacjami oraz dokładną lokalizacją podmiotu na mapie. Wszystkie punkty mają automatycznie zakładany wątek na forum, co pozwala tworzyć wokół niego społeczność entuzjastów ekologii wymieniających się rzetelnymi opiniami. W przyszłości planujemy dodanie sekcji informacyjnej oraz kalendarium eko-wydarzeń.

Jaki problem rozwiązujecie?

Osoby zainteresowane ekologią szukały w Krakowie miejsc, gdzie można kupić naturalne kosmetyki, bądź ekologiczną żywność, nie mogąc ich znaleźć. Popularne wyszukiwarki nie spełniają swojej funkcji w wyspecjalizowanych obszarach jakim jest także ekologia. Postanowiliśmy stworzyć portal pozwalający w jednym miejscu odnaleźć sklepy ze zdrową żywnością, punkty sprzedaży naturalnych kosmetyków, kosze do segregacji, czy szkoły jogi których sami szukaliśmy w Krakowie. Ekolokalizator jest równocześnie miejscem reklamy dla wspomnianych eko-firm.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Ekolokalizator jest w tym momencie projektem o lokalnym zasięgu. Grupą docelową portalu są wszystkie osoby zainteresowane ochroną środowiska i ekologią mieszkające w Krakowie i Małopolsce. W przypadku Ekolokalizatora, czyli portalu o regionalnym charakterze, grupa ta jest zawężona, jednak widzimy w niej duży potencjał. Przyczynia się do tego także trend pro-eko, tak silnie rozwijający się na w Polsce i na świecie.

Kto stoi za projektem?

Inicjatorką projektu jest Karolina Mania, jednak w zespole wspierającym Ekolokalizatora są 4 osoby. Każdy ma swój obszar aktywności, stąd możemy działać wielotorowo. Mimo że jesteśmy w początkowej fazie rozwoju, mamy już 10 Partnerów w tym jednostkę Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie - EkoCentrum oraz wiele podmiotów z branży eko tj. Polska Zielona Sieć.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Ekolokalizator ruszył 15 maja 2012 r., zatem jesteśmy na początkowym etapie. Jednak już teraz możemy powiedzieć, iż zainteresowanie portalem zaskoczyło nas samych, co wyraźnie widać w statystykach odwiedzin strony, czy zainteresowaniu prasy lokalnej.

Jakie są plany rozwoju?

Przez najbliższy okres chcemy rozwijać się na rynku krakowskim. Mając już pełen katalog firm z tego obszaru, planujemy ekspansję na całą Małopolskę. Nie wykluczamy współpracy z innymi portalami, szczególnie tymi skupionymi na publikowaniu ciekawych i profesjonalnych treści o ekologii. W kolejnym etapie chcemy rozwinąć swoją działalność na kolejne duże miasta i województwa.

Startupy

Dodaj startup