Europeist.eu

edukacja
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, usługi premium
Udostępnij:

Europeist to aplikacja do nauki języków, którymi mówi się w Europie. Obecnie dostępnych jest 7 języków - tych, które mają największą liczbę mówiących.

Czym jest Wasz projekt?

Europeist to aplikacja do nauki języków, którymi mówi się w Europie. Obecnie dostępnych jest 7 języków - tych, które mają największą liczbę mówiących. Sam projekt ma na celu opracowanie nie tylko kursów językowych, ale przede wszystkim metod skutecznego uczenia się, z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Skuteczne uczenie się to oprócz technik zapamiętywania, metody oddziaływania na człowieka, w celu zmiany jego zachowania i nawyków. Wydaje się, że urządzenia mobilne mają o wiele większe szanse wpływania na nasze zachowanie niż stacjonarne kompetery, czy nawet laptopy.

Jaki problem rozwiązujecie?

Z perspewtywy użytkownika jest to problem zapamiętywania i organizacji nauki. Aby wspomóc zapamiętywanie nowych słówek, w programie użyty został specjalny algorytm, zainspirowany pomysłami Paula Pimsleura oraz Sebastiana Leitnera. Po drugie, żeby osiągnąć dobre wyniki w nauce, potrzebna jest systematyczność. Dzięki temu że jest to aplikacja mobilna, możemy się uczyć kiedy chcemy i gdzie chcemy, np. podczas jazdy autobusem. Aplikacja jest tak skonstruowana, żeby umożliwić odbywanie wielu kilkuminutowych lekcji w ciągu dnia.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Obecnie głównie ja (Mateusz Armatys). Oczywiście korzystam z pomocy tłumaczy i rodowitych lektorów.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Pierwsza wersja aplikacji została niedawno opublikowana, dlatego nie jest jeszcze popularna.

Jakie są plany rozwoju?

Po pierwsze to powiększenie bazy dostępnych kursów, jak i języków. Myślę o języku portugalskim, czeskim lub jednym z grupy skandynawskich. Docelowo, chciałbym uwzględnić wszystkie języki europejskie. Po drugie, jeśli aplikacja stanie się rzeczywiście przydatna, myślę że powinna powstać także wersja na system iOS. Poza tym, mam w głowie jeszcze kilka pomysłów, pracuję i czekam aż się wykrystalizują.

Startupy

Dodaj startup