EventInfo

rozrywka, społeczność, aplikacje
www.eventinfo.co
Finansowanie:
dotacja z UE
Model biznesowy:
freemium, reklama
Udostępnij:

Jest to jedyna, mobilna aplikacja na smartfona działająca na Androidzie i iOS-ie, dzięki której każdy użytkownik ma zawsze w zasięgu swojej ręki aktualne imprezy i koncerty odbywające się w mieście, w którym obecnie przebywa, dzięki funkcji geolokalizacji

Czym jest Wasz projekt?

Jest to jedyna, mobilna aplikacja na smartfona działająca na Androidzie i iOS-ie, dzięki której każdy użytkownik ma zawsze w zasięgu swojej ręki aktualne imprezy i koncerty odbywające się w mieście, w którym obecnie przebywa, dzięki funkcji geolokalizacji. Dodatkowo w szkole, w tramwaju lub na przystanku użytkownik może zagrać w prostą grę z innymi użytkownikami i powalczyć o darmowe wejściówki na koncert lub do klubu, czy zgarnąć nigdzie niespotykane zniżki na barze dzięki elementom grywalizacji.

Jaki problem rozwiązujecie?

Wychodzisz z uczelni lub pracy i chcesz zaplanować wypad ze znajomymi wieczorem na miasto. Tramwaj podjeżdża za dwie minuty, więc nie pozostaje nic innego jak biec do przystanku. Wiesz, że w domu nie będziesz mieć czasu na szukanie imprez i pisanie do znajomych na fb. Na swoim smartfonie masz jednak zainstalowaną aplikację EventInfo. Wsiadasz do tramwaju, odpalasz ją i sprawdzasz spis imprez. Wybrałeś jedną. Następnie wysyłasz zaproszenie na tę imprezę do znajomych z fejsa za pomocą EventInfo i jeszcze w drodze do domu grasz w prostą grę wygrywając loże za free dla 8 osób.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Aplikacja skierowana jest do osób w wieku 19 - 34 lata, zamieszkujących duże, polskie miasta. Konkretnie są to maturzyści, studenci oraz osoby zaczynające swoją ścieżkę kariery, a także osoby pracujące umysłowo, które interesują się technologią, są towarzyskie, lubią spędzać wolny czas wieczorem w klubach lub na koncertach. Aplikacja skierowana jest także dla managerów i właścicieli klubów, którzy za jej pomocą minimalizują koszty dotarcia do potencjalnych klientów, wykorzystując elementy grywalizacji, geolokalizacji oraz nowych technologii.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą aplikacji EventInfo są Paweł Machnik i Mirosław Stanek, którzy zajmują się tworzeniem aplikacji mobilnych. Projekt realizowany jest w Krakowie przy AIP Business Link.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Aplikacja czeka na wszystkich użytkowników do pobrania w Google Play oraz App Store i obecnie działa dla miasta Kraków. Poza poprawkami graficznymi i funkcjonalnymi, uruchomione zostały gry w których każdy użytkownik może zagrać z innymi o atrakcyjne, imprezowe nagrody. Dodatkowo wygląd aplikacji został uproszczony oraz zrezygnowano z kilku rozwiązań, które nie sprawdziły się w rękach użytkowników w fazie testów. Obecnie liczba pobrań na oba systemy zamyka się w 800 i obejmuje ona w większości mieszkańców Krakowa i okolic.

Jakie są plany rozwoju?

Pierwszym miastem, w którym została uruchomiona aplikacja to Kraków. Jeśli przyjęty model biznesowy sprawdzi się w tym mieście, a efektywność aplikacji zarówno dla klientów B2B oraz B2B się potwierdzi, to na pewno przewidywana jest ekspansja na inne, duże polskie miasta jeszcze w tym roku.

Startupy

Dodaj startup