Exlibri.pl – platforma wymiany książek

inna, kultura i sztuka
http://exlibri.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
inny, reklama
Udostępnij:

Exlibri to platforma wymiany książek pomiędzy internautami. Zarejestrowani na stronie użytkownicy dodają swoje pozycje i wystawiają je na aukcjach. Następnie wyszukują książki i składają oferty zamiany. Każda oferta może podlegać negocjacjom, w których następuje ustalenie, co zostaje wymienione...

Branża: inna, kultura i sztuka
Finansowanie: własne
Model biznesowy: inny, reklama
Adres: http://exlibri.pl

 

 


Czym jest Wasz projekt?

Exlibri to platforma wymiany książek pomiędzy internautami. Zarejestrowani na stronie użytkownicy dodają swoje pozycje i wystawiają je na aukcjach. Następnie wyszukują książki i składają oferty zamiany. Każda oferta może podlegać negocjacjom, w których następuje ustalenie, co zostaje wymienione i jak dostarczone. Korzystanie z serwisu jest w pełni darmowe.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rosnące ceny książek mogą zniechęcać czytelników do ich kupowania. Jeśli na czyjejś półce kurzą się woluminy, to może po prostu zechcieć wymienić je na takie, których jeszcze nie czytał. Na forach istnieje wiele wątków w rodzaju "wymienię/oddam książki". My po prostu ułatwiamy komunikację między użytkownikami. Nie należy tego mylić z bookcrossingiem, czyli pozostawianiem książek w umówionych miejscach. Dokonując transakcji na exlibri, wiesz, jakich książek oczekujesz i jakie masz wysłać.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Oczywiście do moli książkowych, ale nie tylko. Ludzie są skłonni wymieniać się książkami z prostego powodu: mogą w ten sposób zaoszczędzić pieniądze. Może dotyczyć to również studentów poszukujących skryptów i podręczników, oraz uczniów, ale również kolekcjonerów.

Kto stoi za projektem?

Autorami projektu są Bartosz Borkowski i Paweł Mikołajewski.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Projekt jest w internecie od kilku dni. Stanowi on w pełni sprawną aplikację. Trudno teraz mówić o wynikach, cieszymy się z każdego nowego użytkownika. Zwłaszcza takiego, który dodaje swoje książki.

Jakie są plany rozwoju?

Planujemy rozpocząć współpracę z antykwariatami. Wiele z nich ma swoje konta na allegro, ale jeśli uda nam się stworzyć dla nich wygodny interfejs, może się to okazać strzałem w dziesiątkę. Indywidualni użytkownicy też będą mogli sprzedawać swoje książki. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z serwisu, wprowadzimy również comiesięczne konkursy z nagrodą książkową.

Startupy

Dodaj startup