Fakturomania

biznes i finanse, aplikacje
https://fakturomania.pl/
Finansowanie:
dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
abonament, freemium
Udostępnij:

Czym jest Wasz projekt?

Fakturomania to aplikacja webowa do prowadzenia pełnej księgowości online. Została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy, nawet bez żadnej wiedzy księgowej, mógł samodzielnie prowadzić pełną księgowość. Aplikacja działa w modelu abonamentowym SaaS, ale faktury w każdej ilości można wystawiać za darmo.

Jaki problem rozwiązujecie?

Osoby zaczynające swój własny biznes stają przed wyborem formy prawnej działalności. 1-os DG, AIP oraz umowy cywilnoprawne to najczęstsze wybory. Jednak z powodu wysokich obciążeń publicznoprawnych sporo firm upadło. My proponujemy prowadzenie firmy w formie spółki z o.o. Do tej pory forma ta wymagała dużej wiedzy księgowej lub wysokiej opłaty za księgowość. Postanowiliśmy to zmienić. Spółka z o.o. stwarza bardzo dużo możliwości oraz co najważniejsze przede wszystkim daje możliwość wyboru. Nasza aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy, nawet bez wiedzy księgowej - mógł samodzielnie prowadzić pełną księgowość. System umożliwia wygenerowanie pełnej dokumentacji przewidzianej w UoR jednym kliknięciem. Dzięki naszej aplikacji prowadzenie pełnej księgowości staje się prostsze od prowadzenia uproszczonej księgowości. Do najczęstszych operacji na wypadek wątpliwości użytkowników stworzyliśmy mnóstwo poradników oraz wzorców dokumentów (uchwały etc.). Cały czas tworzymy nowe, oraz odpowiadamy na pytania na czacie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Na chwilę obecną projekt kierujemy przede wszystkim do freelancerów, osób wykonujących twórcze zawody oraz do mikroprzedsiębiorstw bez znaczenia na formę prawną prowadzenia działalności. Oczywiście, grupę tą będziemy cyklicznie poszerzać.

W jaki sposób projekt ma zarabiać?

Podstawowa funkcjonalność - tj. wystawianie faktur - jest i zawsze będzie darmowa. Natomiast projekt generuje zyski na użytkownikach premium, którzy korzystają z pełnej funkcjonalności systemu.

Kto stoi za projektem?

Pomysłodawcą jest Łukasz Pniewski. Do tej pory pracował w szeroko pojętej branży finansowej, a hobbystycznie zajmował się programowaniem. W połowie 2015 roku jednak całkowicie poświęcił się tworzeniu fakturomani. Zespół obecnie tworzą trzy osoby. Łukasz Pniewski - pomysłodawca, programista, człowiek od wszystkiego oraz wspierają go jego dwaj bracia Prawnicy - dzięki którym poziom merytoryczny serwisu jest bardzo wysoki.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

W 2016 roku projekt oficjalnie wyszedł z wersji beta. Fakturomania jest teraz produktem kompletnym. Oczywiście zawsze jest miejsce na usprawnienia i optymalizację. Obecnie jesteśmy na etapie poszerzania bazy użytkowników.

Jakie są plany rozwoju?

W pierwszej kolejności odpowiadamy na zapotrzebowanie użytkowników względem dodatkowej funkcjonalności. W nieco dalszej perspektywie jest stworzenie aplikacji mobilnej. Jesteśmy na wczesnym etapie rozwoju, więc sporo rzeczy może ulec jeszcze zmianom.

Startupy

Dodaj startup