Famevo

rozrywka
Famevo.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
Udostępnij:

Portal Famevo.com (czyt.fejmwo) jest innowacyjnym produktem w skali światowej. Działamy w branży muzycznej i pozwalamy w szybki sposób muzykom dojść do sławy, a słuchaczom zarobić. Postawiliśmy na muzykę ponieważ nie ma w internecie możliwości szybkiego pokazania się szerszej publiczności.

Czym jest Wasz projekt?

Portal Famevo.com (czyt.fejmwo) jest innowacyjnym produktem w skali światowej. Działamy w branży muzycznej i pozwalamy w szybki sposób muzykom dojść do sławy, a słuchaczom zarobić. Postawiliśmy na muzykę ponieważ nie ma w internecie możliwości szybkiego pokazania się szerszej publiczności. Jest YouTube oraz Facebook lecz te utwory giną w gąszczu dużych agencji. Najważniejsze funkcje Famevo to możliwość szybkiego zdobycia nawet kilkudziesięciu tysięcy wyświetleń na YouTube oraz Famevo, szybkie znalezienie menadżera oraz dla słuchaczy możliwość zarobku na słuchaniu utworów.

Jaki problem rozwiązujecie?

Rozwiązujemy problem braku zasięgu do słuchacza. Przeprowadziliśmy bardzo dużo rozmów z muzykami i jednogłośnie wszystkim brakuje wyświetleń na YouTube.Wiele osób ma w przeciągu kilkunasty miesięcy wyświetlenia w ilości 500-4000 na YouTube natomiast Famevo daje im możliwość wykupienia AUDYCJI SPONSOROWANYCH w ilości od 400 do 11000 wyświetleń w zależności od pakietu, nie są to puste wyświetlenia są to wyświetlenia słuchaczy którzy dopiero po przesłuchaniu całego utworu, odpowiedzeniu na 3 pytania od artysty dostają pieniążki. 95% kwoty wpłaconej przez muzyka idzie do słuchaczy.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Produkt kierujemy do muzyków, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, do tych którym ciężko przejść przez drogę do sławy oraz do osób, które nie posiadają wiedzy na temat rozwoju swojego talentu. Na Famevo.com słuchają ich ludzie z branży, co daje muzykowi jeszcze większą chęć do pracy. Najważniejsi są dla nas Ci, którzy zaczynają, ponieważ my również zaczynamy i wspólnie możemy pokazać się światu.

Kto stoi za projektem?

Za stworzeniem portalu stoi grupa studentów z Łodzi.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Portal jest w wersji beta i będzie jeszcze przez długi okres, ponieważ mamy bardzo dużo pomysłów co do rozszerzenia Famevo. W tej chwili przed startem portalu zrobiliśmy małą kampanie reklamową na Facebooku. W tej chwili mamy również prawie dwa tysiące zarejestrowanych użytkowników, lecz są ta w większości słuchacze.

Jakie są plany rozwoju?

W najbliższym czasie powstanie wizytówka muzyka, dzięki której słuchacz będzie mógł śledzić artystę, który mu sie spodobał, a muzyk na swojej wizytówce będzie mógł dodać zdjęcia, pliki video, kiedy i gdzie grywa, jego zainteresowania i wiele innych. W połowie marca ruszamy z playlista, która będzie pomagała słuchaczom szybsze przeglądanie utworów.Następnym krokiem jest strefa biznes, która pozwoli jeszcze szybszy kontakt wytwórni, menadżerom i innym z muzykami. Do końca roku myślimy nad udostępnieniem Famevo w innych krajach. Poszukujemy również inwestorów do szybszego pokazania się większej publiczności

Startupy

Dodaj startup