Filefly

społeczność, aplikacje, produktywność
http://filefly.pl
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
abonament, freemium, usługi premium
Udostępnij:

FileFly to aplikacja webowa do prostej i skutecznej dystrybucji plików (dokumentów, projektów graficznych, multimediów, oprogramowania, paczki z kodami źródłowymi itd.) pomiędzy nadawcą a odbiorcami.

Czym jest Wasz projekt?

FileFly to aplikacja webowa do prostej i skutecznej dystrybucji plików (dokumentów, projektów graficznych, multimediów, oprogramowania, paczki z kodami źródłowymi itd.) pomiędzy nadawcą a odbiorcami. Projekt powstał jako odpowiedź na własne potrzeby jego twórców - czasami trzeba pilnie wysłać komuś kilkaset MB, bez czekania aż admin wykreuje konto na FTP i bez korzystania z prywatnego konta na dysku w chmurze. FileFly powstał jako łatwiejsza alternatywa dla takich rozwiązań. Pozwala na dodawanie i udostępnianie plików oraz daje kontrolę nad czasem i sposobem dostępu do niego.

Jaki problem rozwiązujecie?

Z FileFly nie ma potrzeby kupowania hostingu FTP czy instalacji własnego serwera, zatrudniania informatyka, zarządzania kontami i innych utrudnień rozwiązań lokalnych i chmurowych. FileFly pozwala na udostępnianie bardzo dużych plików, które przekraczają limity skrzynki pocztowej. Korzystanie z FileFly to tylko trzy kroki: wybranie pliku, wysłanie go na serwer i wysłanie powiadomienie do odbiorcy - bez zakładania konta. Konto daje kolejne profity - obsługa większych plików, panel zarządzania plikami i powiadomienia do wielu osób. Konto Premium to pełne bezpieczeństwo i kontrola udostępniania.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Z FileFly może korzystać każdy, kto ma potrzebę przekazywania innym jakiś dokumentów, projektów czy multimediów. FileFly jest adresowany głównie do freelancerów oraz do mikro i małych firm, które nie mają dostępu do infrastruktury informatycznej lub nie mają wiedzy, jak ją przygotować i zarządzać nią lub w ogóle to nie ich bajka. Z Filefly mogą też skorzystać osoby prywatne, które szczególnie docenią brak konieczności zakładania kolejnego konta. Filefly przyda się więc zarówno zawodowcom, jak i mamie, która chce udostępnić babci film z urodzin wnuczki.

Kto stoi za projektem?

StartUp powstał jako przedsięwzięcie rodzinne dwóch braci - starszy to kilkanaście lat pracy jako programista i lider zespołów, pracujący z klientami z wielu branż i sektorów oraz mający doświadczenie w projektach wdrażania rozwiązań IT w firmach i instytucjach. Młodszy z braci od wielu lat pracuje w branży reklamowej. Art director i Creative Group Head z doświadczeniem w pracy z zakresu BTL i ATL dla międzynarodowych koncernów i zarządzaniu zespołami kreatywnymi.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

FileFly to gotowe i w pełni funkcjonalne rozwiązanie, choć w wersji beta. Obecnie jest w fazie promocji wśród głównych grup docelowych. Dzięki udostępnieniu w tej fazie kont Premium wszystkim zainteresowanym bezpłatnych staramy się też ocenić w praktyce przyjętą koncepcję korzystania z FileFly i oferowane usługi.

Jakie są plany rozwoju?

Po zakończeniu testów wersji beta wdrożymy płatne usługi Premium oraz rozbudujemy możliwości personalizacji udostępniania plików, m.in. poprzez kolejne szablony tematyczne udostępniania plików, nawiązujących do różnych grup zawodowych. Najbliższy okres to skupienie się na promocji i reagowaniu na uwagi użytkowników.

Startupy

Dodaj startup