Finalia.pl

inna, biznes i finanse
www.finalia.pl
Finansowanie:
fundusz, dotacja z UE, własne
Model biznesowy:
Udostępnij:

Finalia.pl to pierwszy w Polsce system pełniący rolę rzeczywistego doradcy kredytowego. Serwis został zbudowany na podstawie profesjonalnego systemu dla doradców, który jest wykorzystywany w codziennej pracy przez ponad 1000 specjalistów z branży finansowej.

Czym jest Wasz projekt?

Finalia.pl to pierwszy w Polsce system pełniący rolę rzeczywistego doradcy kredytowego. Serwis został zbudowany na podstawie profesjonalnego systemu dla doradców, który jest wykorzystywany w codziennej pracy przez ponad 1000 specjalistów z branży finansowej. Nasz serwis porównujący kredyty hipoteczne, jako jedyny w Polsce pozwala użytkownikowi zbadać własną zdolność kredytową i zagwarantować 100% realność prezentowanych symulacji. Aplikacja powstawała przez 5 lat, a motywacją do działania była chęć zapewnienia użytkownikom rzetelnej usługi w świecie gdzie królują reklamy i szum informacyjny.

Jaki problem rozwiązujecie?

Użytkownik ma możliwość zbadania własnej zdolności kredytowej i poznania całkowitych kosztów poszukiwanego kredytu. Dotychczas żadna z aplikacji, nie była na tyle zaawansowana, aby precyzyjnie określić na jaką kwotę kredytu stać poszukującego. Serwis nie wyświetla żadnych reklam i nie występują w nim oferty sponsorowane. Całość ma służyć w taki sposób, aby można było wybrać najtańszą dostępną dla siebie ofertę i zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo dzięki partnerom spółki tworzącej serwis, może on proponować oferty z dodatkowymi promocjami, a więc tańsze niż w banku.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Serwis kierowany jest do wszystkich osób, poszukujących kredytu lub pożyczki z zabezpieczeniem hipotecznym. Są to zarówno osoby młode zamierzające kupić pierwsze mieszkanie, jak i osoby starsze planujące inwestycje lub poszukujące dodatkowych środków finansowych. Serwis dodatkowo pozwala wyszukać kredyt na zakup lokalu użytkowego i obsłużyć także część grupy inwestorskiej. Wiek docelowego użytkownika wynosi od 20 do 65 lat

Kto stoi za projektem?

Pracę nad projektem rozpoczęły się pięć lat temu. Zespół od początku tworzyli młodzi ambitni ludzie, posiadający jednak doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu serwisów internetowych. Wraz z rozwojem pomysłu i aplikacji, do zespołu przyłączali się doradcy kredytowi i specjaliści od analizy finansowej. W utworzeniu spółki celowej wzięła udział Polska Fundacja Przedsiębiorczości i właściciele Alterium Sp z o. o. (spółka utworzona przez zespół projektodawców). W dniu dzisiejszym pomysłodawcy zasiadają w zarządzie FinPack Sp. z. o. (spółka celowa) i w dalszym ciągu rozwijają produkt.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis finalia.pl jest już w pełni funkcjonalny i pozwala na prowadzenie zamierzonej działalności. Projekt zarówno technicznie, jak i biznesowo jest zorganizowany dzięki czemu zespół może skupić się na rozwoju w kierunku zwiększenia sprzedaży.

Jakie są plany rozwoju?

Zespół zamierza skupić się przede wszystkim na promocji serwisu. W niedługim czasie planowane jest także uruchomienie działu kredytów gotówkowych i samochodowych, a także przygotowanie programu partnerskiego. Program pozwoli zamieszczać rozwiązanie do porównywania ofert kredytowych na innych serwisach i tym samym zwiększyć popularność stworzonego rozwiązania.

Startupy

Dodaj startup