Flatigo.com - wybierz nocleg u nowych znajomych

nieruchomości, turystyka, społeczność
www.flatigo.com
Finansowanie:
własne
Model biznesowy:
pośrednictwo
Udostępnij:

Flatigo ułatwia proces rezerwacji prywatnych mieszkań i apartamentów łącząc osoby podróżujące z tymi, którzy chcą wynajmować swoje lokum.

Czym jest Wasz projekt?

Planując wakacje czy wyjazd służbowy często stoimy przed dylematem – wybrać drogi hotel, czy może poszukać tańszej alternatywy. Nie chcemy wydawać fortuny, ale chcemy czuć się swobodnie i bezpiecznie. Flatigo ułatwia proces rezerwacji prywatnych mieszkań i apartamentów łącząc osoby podróżujące z tymi, którzy chcą wynajmować swoje lokum. Nie bez znaczenia jest społecznościowy charakter projektu – wynajem odbywa się pomiędzy osobami otwartymi na nowe kontakty.

Jaki problem rozwiązujecie?

Skorzystanie z noclegu w prywatnym apartamencie wiąże się z uciążliwym i długotrwałym procesem rezerwacji - trzeba zadzwonić, umówić się, oraz ryzykiem - konieczność dokonania przelewu do nieznanej osoby. Flatigo rozwiązuje ten problem dostarczając wygodne i bezpieczne rezerwacje on-line prywatnych miejsc noclegowych. Oprócz weryfikacji użytkowników, serwis zapewnia realizację transakcji Escrow - płatność jest przechowywana w systemie do czasu zameldowania gościa oraz oferuje ubezpieczenie mieszkania i podróżującego. Flatigo zabezpiecza więc obie strony – rezerwującego oraz wynajmującego.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Flatigo skierowany jest zarówno do osób, które poszukujących noclegu, jak również do tych, którzy chcą udostępnić swoje miejsce. W zasadzie każdy może odpłatnie wynająć swoje lokum - od łóżek, pokoi, apartamentów, całych domów, po przyczepy kempingowe i jachty. Bez względu na to czy podróżujesz w celach urlopowych czy służbowych, możesz za pośrednictwem Flatigo skorzystać z noclegu w przystępnej cenie. To doskonała alternatywa dla drogiego hotelu i większa niezależność podczas pobytu.

Kto stoi za projektem?

Za projektem stoi Grupa iTur.pl Sp. z o.o. W swoim portfolio firma posiada już kilka serwisów turystycznych, które miesięcznie odwiedza kilkaset tysięcy użytkowników.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Serwis wystartował z początkiem 2012 roku. Od tego czasu rozpoczęły się prace nad pozyskaniem użytkowników i ofert noclegów. System rezerwacji został udostępniony pod koniec kwietnia 2012 r. Z początkiem maja pojawiły się wersje językowe serwisu (EN, DE, RU, FR, IT, ES). Obecnie na Flatigo znajduje się ponad pół tysiąca ofert zakwaterowania.

Jakie są plany rozwoju?

W trakcie przygotowywania jest produkt ubezpieczeniowy służący zabezpieczeniu zarówno osoby rezerwującej jak i udostępniającej nocleg. Do końca 2012 planowane jest uruchomienie wersji mobilnej serwisu z pełną funkcjonalnością dokonywania rezerwacji. W 2013 roku planowane jest rozpoczęcie ekspansji na kraje Europy Południowo-Wschodniej. Podjęte zostaną działania mające na celu pozyskanie bazy ofert noclegowych z Czech, Słowacji i Ukrainy, a w dalszej kolejności z Węgier oraz krajów bałkańskich.

Startupy

Dodaj startup