Flexpi.com

informatyka i programowanie, aplikacje
http://www.flexpi.com
Finansowanie:
fundusz
Model biznesowy:
abonament
Udostępnij:

Flexpi jest platformą usług dla programistów aplikacji opartych na HTML5.

Czym jest Wasz projekt?

Flexpi jest platformą usług dla programistów aplikacji opartych na HTML5.

Jaki problem rozwiązujecie?

Nie każdy programista budujący aplikacje z wykorzystaniem JavaScript i HTML5 zna API Facebooka, GG, BrowserID czy PayPala. Większość z nich niezbyt dobrze albo wcale nie umie posługiwać się językami "serverside" czy zapisywać i obsługiwać dane z baz danych. Dzięki naszym usługom programista może skupić się na dopracowywaniu mechanizmów gry albo wyglądzie aplikacji, nie martwiąc się o backend – wystarczy, że użyje naszego sdk napisanego w doskonale znanym przez niego JavaScripcie.

Do kogo kierujecie swój projekt?

Flexpi skierowane jest do programistów gier i aplikacji (webowych, mobilnych, a nawet desktopowych) opartych na JavaScript i HTML5.

Kto stoi za projektem?

Za tym wszystkim stoi zespól Fly With Monkey, który od długiego już czasu angażuje się w rozwój silników gier na HTML5 oraz systemów integracji zasobów serwerowych z API różnych dostawców.

Na jakim etapie jest projekt? Jakie macie obecnie wyniki?

Flexpi jest na etapie otwartej bety z 3 ogólnie dostępnymi usługami: FlexStats – logowanie danych i wygodne ich przeglądanie w panelu aplikacji, FlexSocial – bardzo prosta integracja z sieciami społecznościowymi i providerami logowania, w tej chwili obsługuje Facebooka i BrowserID, FlexPayment – obsługa koszyka produktów i transakcji, na dzień dzisiejszy wdrożony jest PayPal.

Jakie są plany rozwoju?

Flexpi w najbliższym czasie powiększy się o kolejne usługi, np. FlexBadges (definiowanie i nadawanie odznak dla graczy). Cały czas trwają prace nad integracją kolejnych API w ramach już dostępnych usług.

Startupy

Dodaj startup